Кошти на арештованих рахунках екс-першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова були покладені на депозит ще до того, як він почав працювати на державній службі і став головою Національного банку. Про це заявив на прес-конференції адвокат Арбузова Ігор Фомін.

«У Печерському суді ми не ставили питання про зняття арешту з рахунків основним, - зазначив адвокат. - Воно було похідним. Але якщо уже всім цікаво - на ці арештовані рахунки гроші лягали до того, як Арбузов став чиновником. Більш того, в суді є низка документів - декларацій, де ці гроші задекларовані як дохід. Ще до того, як він почав працювати на державній службі і був головою банку».

За словами адвоката, кошти, внесені на депозити самого Арбузова, а також його дружини, зазначені у декларації про доходи, тому «говорити про те, що це вкрадені гроші, неможливо».

Нагадаємо, раніше Фомін заявив, що прибуток телеканалу БТБ не міг бути вкрадений з причини його відсутності. Таким чином, за словами адвоката, у справі проти Арбузова немає складу злочину, тому притягнення до кримінальної відповідальності політика є безпідставним.

За словами начальника Головного слідчого управління ГПУ Святослава Лаганяка, Арбузов, будучи главою НБУ, всупереч нормам закону організував прийняття завідомо неправомірного рішення про створення національного банківського телебачення.

«Спонсорування каналу і подальше його функціонування здійснювалося виключно за рахунок НБУ. Водночас у законодавстві є чітка заборона на такі дії», - сказав прокурор.

Разом із тим сам Арбузов категорично спростував інформацію ГПУ.

«Практика гучних заяв і відсутності аргументів сприяла тому, що відомство дискредитоване в очах суспільства. Навіть незважаючи на фактично «лежачий стан», прокуратура продовжує озвучувати звинувачення, які не мають стосунку до реальності. Наприклад, теза слідчого про те, що БТБ створений всупереч чіткій забороні. Але це ж абсурдно. Невже мені потрібно вказувати слідчому на те, що такої заборони в законодавстві не існує. Крім того, є норма, що дозволяє НБУ засновувати і брати участь в капіталах дочірніх підприємств. Що й було зроблено в цьому випадку», - сказав Арбузов.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31