Роль української газотранспортної системи (ГТС) у зв'язку з відмовою Росії від будівництва газопроводу «Південний потік» збільшилася, повідомив в. о. міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Зрозуміло, якщо не буде «Південного потоку», збільшується роль нашої газотранспортної системи», - сказав він журналістам у Києві у вівторок, 2 грудня.

За словами в. о. міністра, Україна від початку виступала проти спорудження обхідних газопроводів, оскільки вважає, що вкладення не настільки значних інвестицій у модернізацію наявних потужностей ГТС країни зможе задовольнити всі необхідні заявки європейських споживачів у транзиті газу з Росії.

Продан підкреслив, що всі побоювання, пов'язані з ризиками постачань російського газу через українську ГТС, є необґрунтованими.

«Сьогодні немає причин, щоб країна, яка підписала всі зобов'язання в Енергетичному співтоваристві, енергетичну хартію, не забезпечувала цей транзит», - зазначив глава Міненерговугілля, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Водночас в.о. міністра не став прогнозувати можливість збільшення завантаження української ГТС. «Яким чином розвиватимуться події, чи буде збільшуватися транзит через нашу територію - це необхідно аналізувати в майбутньому, яким чином це вплине на збільшення (транзиту. - ІФ.), однозначно я не можу сказати», - підсумував він.

Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія за нинішніх умов не може продовжувати будівництво «Південного потоку».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом