Міграційний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи закликав до звільнення всіх полонених учасників конфлікту на Донбасі.

Про це йдеться у проекті резолюції комітету ПАРЄ.

Комітет ПАРЄ закликав усі сторони конфлікту в Україні в повній мірі поважати Мінські угоди про припинення вогню і утримуватися від застосування сили і насильства, особливо щодо цивільних осіб.

У проекті резолюції комітет закликав звільнити і обміняти усіх військовополонених і осіб, затриманих в результаті конфлікту. Крім того, комітет ПАРЄ висловив занепокоєння з приводу погіршення ситуації з правами людини в Криму, а також щодо зростаючого числа зниклих безвісти. Комітет закликав до об'єктивного розслідування випадків зникнень і масових поховань в період конфлікту.

Крім того, парламентарії високо оцінили прийняття Верховною Радою України закону про внутрішньо переміщених осіб і закликали українську владу реалізувати його на належному рівні, повідомляє РБК-Україна.

Вони також відзначили ряд позитивних кроків, зроблених російською владою у відповідь на збільшення потоку українських біженців, зокрема спрощений порядок надання тимчасового притулку та видачі дозволів на роботу.

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні 20 жовтня ухвалила Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» .

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом