Міністри закордонних справ України Борис Тарасюк і Словаччини Едуард Кукан підписали План заходів українсько-словацької співпраці в 2006 році щодо виконання Плану дій Україна-ЄС за результатами переговорів, які пройшли в рамках офіційного візиту глави зовнішньополітичного відомства України до Словаччини 17 березня ц.р.
Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Василь Філіпчук, під час переговорів сторони обмінялися думками відносно деяких актуальних питань взаємодії двох країн на міжнародній арені, а також в регіоні Центральної і Східної Європи. Особливу увагу надано поглибленню українсько-словацької співпраці у сфері європейської і євроатлантичної інтеграції, подальшому розвитку двосторонньої співпраці в політичній, економічній і культурно-гуманітарній сферах, передає «УНІАН».
Під час переговорів Тарасюк проінформував співрозмовника про внутрішньополітичну ситуацію в Україні і підготовку до парламентських виборів 26 березня ц.р. в нашій державі. „Проведення виборів до Верховної Ради України відповідно до вищих європейських стандартів є винятковим пріоритетом для Президента і Уряду України”, - підкреслив Тарасюк.
Міністр закордонних справ України визначив головні зовнішньополітичні пріоритети нашої держави, зокрема стан співпраці з ЄС і НАТО, сусідніми країнами, зусилля України щодо врегулювання заморожених конфліктів у регіоні.
Тарасюк виразив повну підтримку діяльності Словацької Республіки як непостійного члена Ради Безпеки ООН у 2006-2007 рр.
Міністр закордонних справ Словацької Республіки Кукан відзначив, що „Словаччина зацікавлена в повномасштабній інтеграції України в ЄС і НАТО, що сприятиме перетворенню Центральної і Східної Європи в регіон стабільності, безпеки і процвітання”.
У відповідь Тарасюк подякував Словаччині за послідовну підтримку європейського курсу України і готовність уряду цієї країни надати практичну допомогу в реалізації Плану дій Україна – ЄС.
Сторони домовилися суттєво поглиблювати рівень двосторонньої співпраці в торговельно-економічній, науковій, військово-технічній сферах, а також активізувати взаємодію в галузях енергетики і транспорту.
Співрозмовники виразили також зацікавленість в активізації діалогу з питань забезпечення енергетичної безпеки двох країн, зокрема, реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору щодо поставок каспійської нафти по території Словаччини на нафтопереробні заводи Чехії й інші європейські країни.
Міністри також обговорили актуальні питання трансграничної і регіональної співпраці, зокрема домовилися активізувати зусилля по облаштуванню нових пунктів перетину українсько-словацького кордону.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом