Збільшити рівень державної підтримки аграріїв до середньоєвропейського - сьогодні головне завдання держави на шляху вступу України до Всесвітньої торгової організації.
Про це сьогодні заявив Міністр аграрної політики Олександр Баранівський в інтерв'ю журналістам у Луганську перед початком обласної наради аграріїв, передає «УНІАН».
За його словами, не дивлячись на те, що в поточному році бюджет підтримки підприємств АПК збільшений у 3,5 рази, в порівнянні з минулим роком, цих коштів недостатньо, оскільки галузь вимагає близько 9 млрд. грн.
Баранівський також відзначив, що на сьогоднішній день сільськогосподарським товаровиробникам України вже перераховано 400 тис. грн. дотацій на посіви озимих. Найближчим часом буде перерахований другий транш, і на початок літа аграрії отримають 700 тис. грн.
Коментуючи ситуацію з ринком цукру, Баранівський виразив упевненість, що введення ліцензій на експорт цукру сприятиме захисту внутрішнього ринку цукру і стане перешкодою на шляху вивозу цукру за кордон.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив порядок використовування в 2006 році коштів Державного бюджету, які виділяються на фінансову підтримку виробництва продукції рослинництва шляхом дотування. Дотація надаються на підставі даних про площу, на якій зійшли озимі і ярові культури, посіяні під урожай у 2006 році.
Згідно з постановою, дотації на озимі культури - пшеницю, тритикале, жито, ячмінь і рапс складуть 100 грн. на 1 га посівів.
На ярі: пшеницю, ячмінь, овес, горох, кукурудзу, сою, рапс (кользу), гречку, просо і рис - 65 грн. на 1 га; льон-довгунець і коноплю - 380 грн. на 1 га, на інші сільськогосподарські культури, які вирощуються на зрошуваних землях, - 53 грн. на 1 га.
На озимі культури (пшеницю, тритикале, жито, ячмінь і рапс) і ярові культури (пшеницю, ячмінь, овес, горох, кукурудзу, сою, рапс (кользу), гречку, просо, рис), які вирощуються на зрошуваних землях, надається додаткова дотація у розмірі 53 грн. на 1 га посівів.
Для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на дотацію, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій утворюють комісії, в які входять представники Державної насінної інспекції, водного господарства, органів державної статистики, контрольно-ревізійної служби, управління економіки, енергозабезпечуючої організації, ради сільськогосподарських товаровиробників, районної асоціації фермерів і приватних землевласників України.
В Держбюджеті України на 2006 рік передбачено 1 млрд. 993 млн. грн. на дотації рослинництва і тваринництва.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом