15 березня підписана Угода (у формі обміну нотами) між урядами України і Японії про надання японського гранту непроектного типу на закупівлю товарів.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства економіки України.

Уряд України отримає грант на загальну суму близько 300 млн. японських ієн (понад 2,5 млн. дол.), який надається на безоплатній і безповоротній основі з метою сприяння здійсненню зусиль щодо економічних і структурних перетворень, а також подолання інших економічних труднощів.

Від імені уряду України вказану Угоду підписав Міністр економіки Арсеній Яценюк, від імені уряду Японії – Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Муцуо Мабучи, передає «УНІАН».

В повідомленні мовиться, що це третій міжнародний договір, укладений в межах рамкової Угоди між урядом України і урядом Японії про технічну співпрацю і грантову допомогу (від 10 червня 2004 року), завдяки якій був значно спрощений механізм упровадження програм і проектів японської технічної допомоги в Україні.

Також в повідомленні мовиться, що даний грант буде десятим проектом грантової допомоги уряду Японії, яка виявляється на двосторонній основі уряду України в рамках програми «Офіційна допомога розвитку» (ОДР).

Головний розробник Угоди – Міністерство економіки України.

За програмою ОДР Уряду Японії вже отримали культурні гранти такі українські заклади, як Національна філармонія України, Національний музей історії України, Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка, Національний академічний театр опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка, Київська дитяча Академія мистецтв, Львівський державний академічний театр опери і балету ім. С. Крушельницької, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київська середня спеціальна музична школа – інтернат ім. Г. Лисенка. Крім того, за рахунок японського гранту загального типу в 2001 році було суттєво модернізовано медичне обладнання Української спеціалізованої дитячої лікарні "ОХМАТДИТ".

Грантова допомога непроектного типу є новим компонентом співпраці між Урядом України і Урядом Японії у сфері міжнародної технічної допомоги, відмінність якого полягає в можливості закупівлі товарів, погоджених між Урядом України і Урядом Японії в межах певного переліку.

Програма японської грантової допомоги непроектного типу впроваджується Урядом Японії з 1988 року в більш ніж 60 країнах світу. З колишніх радянських республік у цій програмі беруть участь Казахстан, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Узбекистан, Киргизія і Молдова.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

377