Президент України Віктор Ющенко підкреслює, що держава і бізнес повинні бути партнерами у фінансуванні науки.
Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він заявив у Харкові на зустрічі з ученими і керівниками підприємств, які впроваджують новітні наукові розробки і технології
На зустрічі, яка відбулася в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразина за ініціативою Президента, також взяли участь голова Харківської ОДА Арсен Аваков, заступник глави Секретаріату Президента Анатолій Матвієнко, Міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко, президент Національної академії наук Борис Патон, академіки Володимир Семиноженко, Микола Жулинський, ректор Національного технічного університету України «КПІ» академік Михайло Згуровський та інші.
В своєму виступі Президент підкреслив, що наука, високі технології, освіта – це «стратегічні, знакові питання для прогресу країни». На його переконання, розвиток наукового потенціалу України, безумовно, залежить від розвитку політичної і економічної культури. «Вчений завжди буде заможним тільки там, де є демократія, свобода – це аксіома», – сказав Ющенко, передає «УНІАН».
Президент також відзначив, що залучення інвестицій в наукову галузь повинне відбуватися в контексті загального розвитку інвестиційного ринку України. «Не маючи відповіді на те, як мобілізувати інвестиції на загальнонаціональному ринку, неможливо вирішити питання, як знайти інвестиції для інноваційних технологій», – сказав він. При цьому Ющенко підкреслив, що держава і бізнес повинні бути партнерами у фінансуванні сфери науки. Він нагадав, що в даний час державне фінансування науки в Україні складає всього 0,42 відсотки ВВП, тоді як в країнах ЄС цей показник досягає двох відсотків. На думку Президента, вдосконалення потребує також державний механізм управління науковою галуззю.
У свою чергу, Патон відзначив, що нинішня зустріч свідчить про розуміння Президентом ключової ролі науки в розвитку держави. Він нагадав, що Харківська область займає перше місце серед областей України за науковим потенціалом, поступаючись у цьому тільки Києву. Отже, проведення першої зустрічі Глави держави з провідними вченими саме в Харкові президент НАНУ вважає закономірним.
Учасники зустрічі також обговорили такі питання, як упровадження технологій енергозбереження і альтернативних джерел енергії, безпека ядерних реакторів, розвиток технопарків, розширення участі наукових установ у розробці програм державного значення, підготовка необхідних для розвитку галузі законопроектів і тому подібне. Крім того, на думку вчених, в даний час необхідно подолати бар'єр між освітнім і досвідченим секторами науки шляхом створення дослідницьких інститутів, в яких «зникає межа між дослідником і викладачем».
Окремо був відзначений розвиток так званої «економіки знань» і залучення у виробництво новітніх наукових розробок. Присутні відзначили, що така політика, безумовно, сприятиме реалізації державної стратегії, проголошеної Президентом в його зверненні до парламенту.
На наступній подібній зустрічі її учасники планують обговорити проект Концепції розвитку наукової сфери України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом