Міністерство транспорту і зв'язку України планує в 2007 році почати будівництво залізничної лінії в обхід Придністров'я - від Одеси через Ізмаїл до Рені. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції перший заступник міністра транспорту і зв'язку Василь Цибенко.

За його словами, в поточному році планується виконати техніко-економічне обгрунтовування запропонованих варіантів будівництва, і «сподіваємося внести пропозиції на розгляд уряду з тим, щоб у плани на 2007 рік це було внесено». Якщо це відбудеться, відзначив він, то протягом 3-х років «ми зможемо мати незалежний від інших чинників маршрут доставки». При цьому дане рішення він пояснив тим, що ситуація, що виникла на кордоні з Придністров'ям, вимусила Україну повернутися до питання будівництва обхідного шляху. За даними заступника міністра, «Укрзалізниця» через ситуацію, що виникла в березні з перевезенням вантажів територією Придністров'я, зазнала збитки близько 16 млн. грн., передає «УНІАН».

За його словами, розроблено три варіанти будівництва залізничної лінії, найоптимальніший з яких вартістю 562 млн. дол. Тільки для відведення 150 га землі під залізничне полотно, необхідно 115 млн. дол. Як планується - це буде електрифікована ділянка з одним шляхом, а в перспективі - два шляхи.

Він також додав, що для того, щоб ця дорога стала рентабельною, перевезення по ній повинні складати не менше 14 млн. тонн на рік. При цьому, за словами Цибенка, залізниця через Придністров'я, використовуватиметься, як мінімум, для того, щоб доставити в цей регіон вантажі.

Як повідомлялося, 14 березня Міністр транспорту України Віктор Бондар заявив, що Україна і Молдова домовилися про будівництво залізничної лінії в обхід Придністров'я. Домовленість була досягнута в ході його зустрічі в молдавським колегою. «Ми пропонуємо побудувати обхідний канал, залізничну лінію, яка пов'язуватиме Одесу з Рені й Ізмаїлом (порти – ред.), необхідно добудувати тут відрізок 60 км до Ізмаїла».

За словами міністра, таким чином, будуть вирішені всі соціальні питання, пов'язані з Придністров'ям – несвоєчасний рух потягів, обмеження за митними, прикордонними процедурами, а крім того, буде даний економічний поштовх для розвитку портів Рені і Ізмаїл. Це буде альтернативний шлях, сказав він.

Конфліктна ситуація на кордоні з Придністров'ям почалася 3 березня, коли Україна ввела нові митні правила, відповідно до яких перетинати кордон в українському напрямі можуть тільки ті придністровські вантажі, які пройшли оформлення в митних органах Молдови.

Влада Придністров'я обвинуватила Україну в спробі економічної блокади республіки, в той же час українська влада заявляє, що блокаду створює штучно влада Придністров'я.

Після введення нових митних правил, Придністров'я повністю закрило пропуск вантажів на свою територію. Українські прикордонники і митники перенаправляли вантажі, які слідують на пункти пропуску “Платонове” і “Кучурган”, у напрямі молдавського кордону, зокрема в Могилів-Подільський.

15 березня заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський заявив, що позиція України залишається незмінною - “альтернативи переміщенню через українсько-молдавський кордон товарів відповідно до міжнародних стандартів не існує”.

16 березня придністровська сторона ухвалила рішення про пропуск всіх товарів, які слідують у Придністров'ї, і за ніч розблокувала всі пункти пропуску з ввезення вантажів у Придністров'ї.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

416