Україна і Всесвітній банк сьогодні підписали грантову угоду про модернізацію промисловості і впровадження механізмів Кіотського протоколу за рахунок коштів уряду Японії.

Документ підписали Міністр економіки України Арсеній Яценюк і директор Всесвітнього банку в Україні, Білорусі і Молдові Пол Бермінгем. В церемонії підписання взяли також участь Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Муцуо Мабучи і Міністр навколишнього природного середовища Павло Ігнатенко, передає «УНІАН».

Грант у розмірі 889,9 тис. дол. видається для створення технічних і організаційних передумов у плані участі України в міжнародних операціях купівлі-продажу прав на викиди парникових газів, а також для реалізації проектів упровадження положень Кіотського протоколу.

В ході церемонії Яценюк відзначив, що, підписавши дану угоду, Україна стала на шлях практичної реалізації положень Кіотського протоколу, а також Конвенції ООН про зміну клімату. Крім того, угода є одним зі шляхів реалізації плану залучення інвестицій у реальний сектор економіки для впровадження енергозберігаючих технологій в українській промисловості. Міністр подякував уряду Японії за активну співпрацю в наданні технічної допомоги Україні, відзначивши при цьому, що в 2005 році Україна і Японія підписали 5 подібних грантових угод.

«Основне питання - це швидка і практична реалізація як положень Кіотського протоколу, так і технічних механізмів, отриманих завдяки гранту уряду Японії», – сказав міністр.

Бермінгем підкреслив про важливість підписання цієї угоди в контексті прагнення України до впровадження енергозберігаючих технологій, а також розробки і презентації нової стратегії енергетичного розвитку.

«Ми визначили, що Україна, завдяки таким перевагам (можливість торгівлі квотами – ред.), зможе скористатися додатковими ресурсами в розмірі від 9 до 17 млрд. дол.», – сказав він.

Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні виразив надію, що реалізація цього проекту дозволить зробити вагомий внесок у розвиток організаційно-технічних можливостей, а також у підготовку кадрового потенціалу, що пов'язано з упровадженням положень Кіотського протоколу.

Рамкова конвенція ООН щодо зміни клімату (РКЗК) прийнята 9 травня 1992 року в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Кіотський протокол до РКЗК прийнятий у грудні 1997 року і 16 лютого 2005 року набув чинності для 128 країн. Документ зафіксував певні кількісні зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів у період з 2008 року по 2012 рік для промислово розвинутих країн і країн з перехідною економікою. Відповідно до протоколу, країни окремо або спільно повинні забезпечити скорочення сукупних антропогенних викидів парникових газів, щонайменше, на 5% по відношенню до рівня 1990 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

595