«Поліграфкомбінат «Україна» з 1 січня 2015 року розпочне виготовлення біометричного паспорта, ми до цього готові», - заявив директор підприємства Максим Степанов в інтерв'ю «Дзеркалу тижня», додавши, що захист документа виконано на найвищому рівні.

Зокрема, в процесі виробництва використовується інтагліо-друк, що застосовується при захисті паперових грошей і створює рельєфність, приховані зображення. Важливим елементом захисту є чіп в обкладинці, що містить інформацію про власника паспорта, а також гравірована полікарбонатна сторінка.

За словами директора держпідприємства, відносно недавно ПК «Україна» отримав від держави контракти на виготовлення ряду захищених документів, та завдяки високій ефективності виробництва вдалося суттєво знизити ціни порівняно з попереднім виробником. «Посвідчення водія та техпаспорт на автомобіль почали коштувати 114 грн., і ми виробляємо їх з полікарбонату, а не з ПВХ (ЄДАПС). Це абсолютно інший, більш сучасний рівень технологій. Між іншим, у конкурентів не тільки якість була нижчою, але і ціна вищою - 198 грн. «Невелика» різниця в 40% відбивалася на кожній людині і сукупно по країні становила 170 млн. грн. на рік», - зауважив пан Степанов.

За словами директора поліграфкомбінату, за два останніх роки прибуток держпідприємства збільшився у 25 разів: якщо за 2011 р. він становив 3,5 млн. грн., у 2013 р. - 88 млн. грн. У 2011 р. комбінат сплатив 65 млн. грн. в якості податків, а в 2013 р. - 234 млн. грн. За результатами 2014 р. ця цифра складе 326 млн. грн.

«Відразу ж після запуску у виробництва біометричного паспорта ми плануємо запропонувати владі концепцію введення ID-карти. Фактично це паспорт громадянина України у вигляді карти, як це реалізовано у всьому світі. З точки зору нашої філософії, введення ID-карти має стати серйозним поштовхом для спрощення надання адмінпослуг», - говорить Максим Степанов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом