Італійський Banca Monte dei Paschi di Siena, третій за величиною в країні і найстаріший у світі, виставлено на продаж.

Банк найняв UBS і Citi для організації угоди, пише The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

Раніше ті ж два інвестбанки готували додемісію акцій Monte dei Paschi на 2,5 млрд євро, заплановану, за даними джерел, на другий квартал 2015 року.

За результатами стрес-тестів Європейського центрального банку Monte dei Paschi опинився в найгіршому становищі серед 150 найбільших банків Європи: його дефіцит капіталу оцінюється в 2,11 млрд євро, передає «Інтерфакс-Україна».

Мета Monte dei Paschi - знайти покупця чи кандидата на злиття, перш ніж емісія буде фактично запущена. Можливо, розміщення акцій навіть вдасться уникнути. Серед можливих претендентів - середній за величиною італійський банк UBI Banca, а також низка великих європейських кредитних установ, що уже працюють в Італії.

Поки неясно, скільки грошей можна виручити від продажу банку. Його акції подешевшали з початку 2014 року на 40%, а капіталізація знизилася до 3,4 млрд євро.

Monte Paschi, заснований у 1472 році в Сієні для видачі дешевих кредитів найменш забезпеченим верствам населення міста-держави, нині є найстарішим чинним банком світу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

24