Оплата транзиту російського газу через Україну спіткнулася об ціновий спір двох країн: ставка транзиту прив'язана до ціни на газ і, прийнявши певну ставку транзиту, сторона визнає певну ціну газу. А це обов'язково буде використане проти нього в суді.

«Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу територією України, - це те, що «Газпром» хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона», - пояснив журналістам офіційний представник ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов, передає «Інтерфакс-Україна».

«Транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. «Газпром» розраховує цю ціну за формулою, зазначеною у контракті на постачання газу. А «Нафтогаз України» рахує за своєю ціною. Це гальмує процес. Але ми знайдемо рішення цієї проблеми. Все буде зроблено відповідно до духу брюссельських домовленостей», - запевнив він.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна досі не отримала оплату за транзит російського газу в країни Євросоюзу за вересень і жовтень.

Нагадаємо, в ніч на 31 жовтня у Брюсселі були підписані базові умови постачання російського газу Україні в листопаді-березні та умови реструктуризації наявної заборгованості, оформлені в тристоронньому протоколі.

Так, «Нафтогаз України» протягом листопада-грудня 2014 року має знайти і переказати на рахунки «Газпрому» $4,6 млрд для сплати заборгованості за раніше поставлений газ і закупівлю ще 4 млрд куб. метрів.

29 жовтня Рада Федерації РФ схвалила закон, який надає ВАТ «Газпром» можливість оплачувати транзит газу через Україну за рахунок боргу НАК «Нафтогаз України».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом