У четвер, 6 жовтня Одеський окружний адміністративний суд розглянув адміністративний позов виконавчого комітету Одеської міськради до політичної партії «Союз анархістів України», Одеського обласного комітету політичної партії «Комуністична партія України», громадської організації «Комітет захисту громадян», партії «Правий сектор», громадської організації «Рада громадської безпеки».

За інформацією прес-служби суду, позивач просив суд обмежити згадані організації у реалізації права на мирні зібрання шляхом заборони проведення 7 листопада масових публічних заходів на Соборній площі, біля пам'ятника Воронцову, Думській площі, вулиці Дерибасівській, Рішельєвській, Пушкінській, Пантелеймонівській і площі Куликове поле.

«Заборонити відповідачам встановлювати намети, будь-які інші споруди, в тому числі збірно-розбірні, встановлювати та/або використовувати звуковідтворювальну апаратуру (гучномовці, динаміки і т. д.), автомобілі, інші транспортні засоби, у тому числі причепи та напівпричепи та інше обладнання з метою проведення зборів, мітингів, пікетів, походів, демонстрацій, маршів і будь-яких інших мирних зібрань за вказаними вище адресами», - йдеться вповідомленні.

Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в країні, суд прийшов до висновку, що в даний час при проведенні мирних заходів існує висока ймовірність виникнення протистояння та конфліктних ситуацій між учасниками акцій та особами, які не беруть в них участь, що може призвести до виникнення заворушень чи скоєння злочинів.

«Суд прийшов до висновку, що в інтересах національної безпеки, з метою забезпечення правопорядку, попередження вчинення злочинів, правопорушень, а також для охорони здоров'я населення, захисту прав і свобод мешканців міста Одеси, адміністративний позов виконавчого комітету Одеської міської ради належить задовольнити частково», - заявили в прес-службі.

Зокрема, обмежено право на мирне зібрання шляхом заборони проведення демонстрацій політичній партії «Союз анархістів України», Одеському обласному комітету КПУ, громадській організації «Комітет захисту громадян», партії «Правий сектор» та громадській організації «Рада громадської безпеки».

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом