Уряду потрібно приймати адекватні рішення у сфері погашення зовнішнього боргу, щоб не допустити можливого дефолту України до кінця 2015 року. В цей час недостатній рівень золотовалютних резервів та політика Нацбанку, яка поки що сприяє розтраті міжнародних резервів, створюють передумови для критичного зниження можливості своєчасно обслуговувати і погашати зовнішні державні борги. Таку думку висловив екс-перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов.

«Згідно з даними Мінфіну, у вересні зовнішній борг України зріс на 5% до 31,8 млрд доларів. Але тільки у 2015 році нашій країні необхідно випустити єврооблігацій на суму в 2 млрд доларів, а погасити на суму в 6,5 млрд доларів, і це без урахування боргів за кредитами, які Україна отримала раніше від Світового банку, російських банків та інших європейських фінансових організацій. Всі об'єктивні чинники поки що вказують на те, що зовнішній державний борг України й далі зростатиме, адже очікується надходження чергового траншу від МВФ. Україна з країни із середнім рівнем зовнішньої заборгованості, якою вона була ще в 2013 році, перетворилася на державу з високим рівнем держборгу. Згідно з прогнозами МВФ державний і гарантований державою борг України в 2014 році становитиме 67,6% ВВП, а у 2015 році - 73,4% ВВП. На жаль, цей прогноз має всі шанси бути реалізованим: з одного боку, із завзятістю, гідною кращого застосування, зростає заборгованість держави, з іншого боку, з жахаючою стабільністю падає ВВП України. І темпи його падіння високі. Якщо уряд буде не в змозі адекватно реагувати на вкрай складну ситуацію, що складається в економіці, до 2015 року Україна може опинитися на порозі вже навіть не технічного, а повноцінного дефолту», - сказав він.

На думку екс-першого віце-прем'єр-міністра України, політика Нацбанку поки що не сприяє економії міжнародних резервів, хоча б тому, що постанова, яка викликала неоднозначну реакцію Нацбанку №591, вводить обмеження на здійснення платежів в іноземній валюті, чим сприяє процвітанню тіньових схем на валютному ринку.

«Сприяти виходу з критичної ситуації мають такі кроки, як початок продажу валюти для валютних позичальників, скасування постанови Нацбанку № 591, і ретельно продумані дії уряду на перспективу, наприклад скупівля своїх боргових цінних паперів, які поки продаються з дисконтом у 10-17%. Це дозволить у майбутньому не допустити дефолту. Стратегічне планування в економіці, підготовка та реалізація розумних заходів, розрахованих на перспективу, дозволять Україні «жити не одним днем» - так як це відбувається сьогодні», - резюмував експерт.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1989 грн.
57