Рада Федерації схвалила закон, який надає ВАТ «Газпром» можливість оплачувати транзит газу через Україну за рахунок боргу НАК «Нафтогаз України».

Закон допускає проведення заліку зустрічних вимог за зобов'язаннями, що випливають із укладених між резидентами-експортерами природного газу у газоподібному стані і нерезидентами договорів, що передбачають купівлю-продаж газу, договорів про надання нерезидентами послуг з його транзиту через території іноземних держав, повідомляє «ТАСС».

При цьому резиденти мають право не зараховувати на свої банківські рахунки в уповноважених банках іноземну валюту або валюту РФ при проведенні такого заліку. Відповідні норми вносяться в закон «Про валютне регулювання і валютний контроль». Спочатку з такою ініціативою виступав «Газпром».

Нагадаємо, 17 жовтня Державна дума Російської Федерації підтримала поправку, що надає ВАТ «Газпром» можливість оплачувати транзит газу через Україну за рахунок боргу НАК «Нафтогаз України».

«Нафтогаз» готовий заплатити $1,9 млрд «Газпрому» в рахунок нових поставок газу взимку, які складуть 10 млрд кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом