Перші березневі дні принесли на територію Київщини похолодання і сильні снігопади. Проте потепління неминуче, і воно може призвести до виникнення повені. У зв’язку з ускладненням гідрологічної ситуації ГУ МНС у Київській області розпочало підготовку щодо попередження і ліквідації можливих паводків на території регіону, повідомили ForUm’y у прес-службі МНС.
Проведений розрахунок сил і засобів обласних та районних установ і організацій для забезпечення пропуску весняного паводку та льодоходу. В районах, які потрапляють до прогнозованої зони підтоплення створені евакуаційні комісії, спланований розрахунок сил для проведення евакуаційних заходів. Загалом, до зони можливого підтоплення, згідно попереднього прогнозу, можуть потрапити Вишгородський, Броварський, Бориспільський, Обухівський, Згурівський, Білоцерківський, Сквирський та Тетіївський райони.
На сьогоднішній день вже є випадки підтоплення погребів і підвалів 270 приватних садиб у Березані та підвального приміщення середньої школі в селі Новосілки Києво-Святошинського району. Для забезпечення пропуску весняного паводку та льодоходу, очищення меліоративних систем на базі виробничого управління меліорації і водного господарства створені аварійні бригади, визначений перелік небезпечних об’єктів, які потребують негайних запобіжних заходів. Функціонує оперативний штаб із цілодобовим режимом чергування. Спільно з місцевими органами виконавчої влади визначені матеріальні резерви, призначені для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, необхідний аварійний запас паливо-мастильних, будівельних і сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлювання, одягу та шанцевого інструменту.
Населення області про початок і порядок евакуації оповіщається з використанням місцевих радіотрансляційних мереж і телебачення, через адміністрацію суб’єктів господарювання. Громадянам повідомляються місця розгортання збірних евакуаційних пунктів, терміни прибуття на них, маршрути руху під час евакуації пішим порядком, а також інші відомості, що співвідносяться з місцевою обстановкою, очікуваним масштабом лиха, часом його упередження. У випадку раптових паводків попередження населення проводиться всіма наявними технічними засобами оповіщення, з поміж яких - гучномовні і пересувні установки. Раптовість виникнення повені викликає необхідність особливих дій і поведінки населення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом