За наявності 1,5 млн зайвих бюлетенів можна «втопити» або підтягти голоси партій, які знаходяться на межі проходження в парламент. Таку думку в коментарі Forum'у висловив політолог Дмитро Джангіров.
«Коли влада робить щось незрозуміле і толком пояснити не може, значить, вона хоче когось обдурити. Це вже аксіома, презумпція нечесності влади під час виборів. Навіщо друкувати бюлетені, якщо їх неможливо доставити?» - запитує політолог.
На його думку, додаткові бюлетені можуть стати основою для маніпуляцій і фальсифікацій.
«При такій кількості зайвих бюлетенів (1,5 мільйона. - Ред.), навіть якщо використовувати тільки частину, можна «втопити» будь-яку партію, що перебуває на межі проходження. Або навпаки: можна витягнути партію, яка набирає 4-5%. Можна «організувати голосування» на якомусь окрузі», - пояснює Джангіров.
«Ще одним механізмом фальсифікації буде велика кількість переміщених осіб, яких ми називаємо біженцями. Особливого контролю за їх голосуванням не буде, при тому що всі їхні паспортні дані є у керівництва тих же будинків відпочинку, пансіонатів. А чого можна було іншого чекати від цієї влади, яка не цурається прямого терору під час виборчої кампанії?» - запитує політолог.
Нагадаємо, Центральна виборча комісія прийняла рішення виготовити виборчі бюлетені в тій же кількості, що і на попередніх парламентських виборах. В тому числі для Криму і Донбасу. Перед виборами Президента було випущено 34 693 тис. копій, тоді як орієнтовна кількість виборців в одномандатних округах у парламентську кампанію сягне 36 257 тисяч. Ці цифри повністю збігаються з кількістю бюлетенів, які ЦВК надрукувала на виборах у Раду в жовтні 2012 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом