«У нас є певний стриманий прогрес у газовому питанні, - заявив Петро Порошенко після другого раунду переговорів з Володимиром Путіним. - Ми домовилися про основні параметри контракту, і зараз завершуються переговори щодо джерел покриття дефіциту необхідних коштів для фінансування контракту».

З цієї хитромудрої фрази експерти зробили однозначний висновок, пише «Комсомольская правда в Украине».

- Грошей на оплату газу у нас немає, - заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Адже саме в грошове питання і впираються розбіжності між Україною та Росією. Москва вимагає оплату боргу за поставлений минулого року газ і тільки після цього буде продавати паливо за передоплатою. Нині обговорюється варіант, що в рахунок списання нашого боргу «Газпром» оплачуватиме транзит газу в Європу. Дума навіть прийняла відповідний законопроект, який дозволить російському монополісту здійснювати такий бартер.

Щоправда, і тут залишаються питання. Справа в тому, що «Нафтогаз» у понеділок подав ще один позов у Стокгольмський арбітраж з вимогою переглянути і транзитний договір з «Газпромом». Наша сторона вимагає від Росії доплатити за недопоставлене паливо. Справа в тому, що за договором мінімальний обсяг транзиту - 110 млрд куб. м газу на рік, в той час як минулого року через нашу територію пройшло близько 86 млрд куб. м, а позаминулому - 83 млрд куб. метрів.

Як на цьому тлі продовжаться переговори, черговий раунд яких призначено на 21 жовтня, поки невідомо.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
713 грн.
18