Не минуло й двох тижнів після того, як під Обуховом силовики, медики та волонтери перевірили ступінь особистої готовності на випадок терористичних актів на залізничних вокзалах, як у ДержНС анонсували нові навчання. Цього разу вибір припав на звичайну загальноосвітню школу Києва - адже нерідко саме беззахисні діти стають жертвами тих, хто для досягнення своєї страшної мети не зупиняється ні перед чим.Як полігон для навчань організатори заходу обрали 34-ту школу в Подільському районі столиці. Як розповіла ForUm'y спікер Управління ДержНС Києва Світлана Водолага, згідно зі сценарієм, внаслідок терористичного акту на одному з поверхів будівлі стався вибух.

«Ми відпрацьовуємо взаємодію всіх служб під час надзвичайної події. Проводиться евакуація всієї школи, і в цьому плані все потрібно робити дуже спокійно, адже велика кількість людей, як правило, гинуть, піддавшись паніці», - говорить вона.Малолюдними минулі навчання ніяк не назвеш - на заході задіяні не тільки керівники Подільської районної адміністрації та директори найближчих шкіл, але і всі відповідні служби цивільного захисту, головні лікарі медичних установ, пожежно- та аварійно-рятувальні підрозділи, правоохоронні органи та інші.

Взяли участь у навчаннях і представники товариства Червоного Хреста.

«Зі свого боку ми надаємо першу невідкладну допомогу потерпілим, проводимо їх соціальну адаптацію, наприклад надаємо їм психологічну підтримку, гарячий чай або теплу ковдру. Під час навчань саме в наш імпровізований центр волонтери направлять людей, яким буде потрібна наша допомога», - розповідає ForUm'y голова товариства Червоного Хреста Подільського району Тетяна Гоєнко.

Сигналом до активних дій стає потужний залп десь всередині школи. Буквально тут же на майданчик біля навчального закладу прибувають аварійно-рятувальні підрозділи.Паралельно міліція організовує службу охорони громадського порядку, повністю огороджує місце та територію надзвичайної події і встановлює тут пропускний режим. До місця події прибувають представники пожежної служби, першочерговим завданням яких стає нейтралізація осередку загоряння.

Слідом за пожежниками на шкільний майданчик в'їжджають підрозділи екстреної медицини, яким в подібних випадках, схоже, відводиться основна роль.

«За сприяння волонтерів і різних організацій ми проводимо евакуацію потерпілих до карети швидкої допомоги. У першу чергу це стосується важко поранених постраждалих, життя яких перебуває під загрозою. Решта, згідно з інструкцією, отримують першу необхідну допомогу. Для фіксації положення хребта і збереження життєво-важливих функцій організму потерпілих переносять до карети швидкої допомоги на спеціальних ношах», - розповідає ForUm'y заступник директора Центру екстреної медичної допомоги, керівник Служби медицини катастроф Сергій Тихенко.

Те, що відбувається, викликає непідробну цікавість численних учнів, які виступають тут у ролі глядачів. І це, в принципі, не дивно - стати частиною грандіозного екшну, що розігрався у шкільному дворі, набагато цікавіше, ніж у погожий осінній день сидіти на нудних уроках.

Втім, звичайною цікавістю тут не обмежиться. За словами представника медслужби, школярам ще належить навчитися премудростей надання першої допомоги.

«Кожен школяр старше десяти років зобов'язаний одержати за 12-годинною програмою домедичну освіту і вміти користуватися автоматичним дефібрилятором, проводити заходи серцево-кисневої реанімації, зупиняти кровотечу, стабілізувати травми», - розповідає Тихенко.

Валентин Цімох, фото Юрій Медвєдь, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395