На електоральній мапі України намітилися серйозні зрушення. Дані останніх соцопитувань вказують на істотне зростання електоральних симпатій тих політичних сил, які на старті виборчої кампанії не були фаворитами.
Про це заявив директор Фонду української політики Кость Бондаренко.
«Останні соціологічні дані показують, що на політичному ландшафті відбуваються серйозні зрушення. Перш за все, якщо ми подивимося на рейтинги партії Петра Порошенка, то вони є найбільш серйозними. Однак вони забезпечені в основному авторитетом президента і складаються з двох частин. Перша - це ядро, яке сформувалося протягом літа і осені. Друга частина - це люди, які визначаються ситуативно. Сьогодні вони можуть підтримувати Порошенка, а завтра, якщо їм щось не сподобається в соціальній, зовнішній або військовій політиці, вони дуже легко можуть розчаруватися і відійти від нього і його партії», - зазначив Кость Бондаренко.
За словами політолога, нестійкий електорат партії Порошенка, який за певних обставин може проголосувати за інші політичні бренди, становить орієнтовно 15-17 відсотків. Протягом найближчих двох тижнів може статися перетікання цього електорату до інших політичних груп.
«Ми бачимо, що відбувається на опозиційному полі: завмерли і навіть почали просідати рейтинги «Сильної України». Спочатку партія Тігіпка мала близько шести відсотків, потім п'ять. А зараз деякі соціологічні дані говорять про те, що вона не має і чотирьох відсотків», - уточнив Бондаренко.
Падіння рейтингів «Сильної України», за словами політолога, відбувається на тлі зростання прихильників «Опозиційного блоку». «Це відбувається не тільки за рахунок тих, хто розчарувався в партії Тігіпка, але і тих, хто розчарувався у нинішній владі і президента», - зазначив Кость Бондаренко.
«Розчарування у владі буде посилювати позиції «Опозиційного блоку», який і без того останні тижні демонструє найбільший приріст у відсотковому плані. Якщо ця динаміка збережеться, то цілком можливо, що «Опозиційний блок» протягом двох тижнів зможе вирватися в число лідерів виборчої гонки. Такі випадки бували. Ми пам'ятаємо виборчі кампанії 2006-2007, 2010 років, які демонстрували приховані ресурси і серйозні перетоки переваг від одних політиків і політичних сил до інших. Сьогодні соціологія показує, що не можна дивитися на цифри статично, а варто спостерігати за ними в динаміці. А сьогодні вона краща у тих, кого спочатку не вважали фаворитами виборів», - сказав Кость Бондаренко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом