Мосміськсуд залишив чинною заборону адвокатам українського режисера Олега Сенцова на коментарі у справі про підготовку терактів у Криму.

Раніше слідчий заборонив захисту Сенцова розголошувати подробиці справи, пізніше цю заборону підтвердив Лефортовський суд Москви і сьогодні, 13 жовтня, після рішення Мосміськсуду, заборона набула чинності, повідомляє ТАСС.

Мосміськсуд також визнав законною відмову слідчого надати захисту деякі з матеріалів справи.

Захист вважає дії слідства порушенням своїх прав і заявляє, що внаслідок цього обмежені можливості Сенцова доведення невинності.

Сам Сенцов взяв участь в розгляді скарг у режимі відеоконференції з СІЗО, всупереч встановленому порядку, він не вставав при вході і виході судді, а також відмовився відповідати на більшу частину запитань.

Як повідомляв ForUm, Сенцова та ще трьох громадян України співробітники ФСБ Росії затримали у травні в Криму. Його, а також Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія, Кольченка звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі. ФСБ Росії називає їх активістами «Правого сектору», однак українська організація це спростовує.

27 червня в генпрокуратурі заявили, що підстав для зміни запобіжного заходу і припинення кримінального переслідування Сенцова і Кольченка, затриманих у Криму, прокуратура не вбачає.

29 вересня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 січня 2015 року строк утримання під вартою українського режисера.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31