Перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Ігор Локтіонов вважає незадовільним рівень виконання українсько-російських домовленостей щодо участі Чорноморського флоту РФ в екологічному забезпеченні місць базування флоту.

Про це він сказав на брифінгу для журналістів в Севастополі.

За словами Локтіонова, «на превеликий жаль, українсько-російська угода щодо екології (мається на увазі відповідна додаткова угода від 1998 року до трьох так званим базових угод щодо Чорноморського флоту від 1997 року – ред.) виконувалася не в повному обсязі, і в першу чергу тому, що сьогодні органи, які повинні щодня моніторити цю ситуацію, фактично самоусунулися від цього».

За словами першого віце-мера, під час недавнього (місяць назад у Києві – ред.) засідання міжурядової комісії (з Чорноморського флоту – ред.) серед інших серйозно ставилося питання екології. “Як член цієї комісії я ще раз поставив питання про екологію. Потім я провів дві наради, у тому числі із запрошенням представників ЧФ РФ, які відповідають за ці питання, і ми домовилися, що ми кардинально поправимо цю ситуацію», повідомив він.

На думку Локтіонова, сьогодні не «можна зіставити ситуацію з базуванням кораблів флоту, в першу чергу тому, що кількість їх значно зменшилася, раніше ситуація була достатньо жорсткою, значно складнішою». Тим часом, як сказав він, у 1998 році було погоджено між командувачем Чорноморського флоту і головою Севастопольського міськвиконкому положення, пов'язане з підтримкою екологічної безпеки в бухтах. В цьому документі, за його словами, достатньо чітко розписувалися всі питання, починаючи з техногенних і закінчуючи поточним прибиранням бухти. Тобто повністю визначався порядок, і ситуація була керованою».

Перший віце-мер висловив жаль, що, «мабуть, з різних причин, у тому числі і пов'язаних з розподілом флоту, ці питання були або упущені, або не знайшли відображення в певних документах». Тому, як сказав він, «ми зараз все це відновимо, плюс, звичайно, внесу ряд серйозних змін, оскільки ситуація змінилася, і я сподіваюся, що це буде достатньо ефективно», повідомляє «УНІАН».

Локтіонов також пов'язує чималі надії з недавно розробленим в місті положенням, яке «передбачає постійний моніторинг екологічного стану севастопольських бухт, їх постійне очищення, систему сповіщення, попередження, тобто весь комплекс заходів, пов'язаних з екологічним станом бухт». За його словами, влада міста вважає, що «коли всі зацікавлені сторони проаналізують цей документ, ми зможемо організовано, в певні терміни, а я думаю, це будуть дуже стислі терміни, при необхідності сконцентрувати сили і кошти для того, щоб проводити не тільки поточну роботу з очищення бухт, але й постійно займатися цими питаннями». Як сказав він, «кінцева мета - бухти Севастополя повинні бути чистими, відповідати всім санітарним і екологічним нормам, бути на рівні міжнародних стандартів».

Представник міської державної адміністрації також повідомив, що Положення уже направлено на узгодження «всім учасникам процесу, всім тим структурам і організаціям, які користуються акваторіями севастопольських бухт. В першу чергу це Севастопольському морському торговельному порту, у віданні якого перебуває 68% акваторій, Чорноморському флоту Російської Федерації, у якого інша частина акваторії у веденні, Військово-Морським силам України та іншим».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322