Міністерство транспорту і зв'язку не ставить питання негайної приватизації портів України, виходячи з того, що воно потребує законодавчого врегулювання.

Про це під час зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації заявив міністр транспорту і зв'язку України Віктор Бондар, повідомляє в прес-служба Мінтрансзв’язку.

На думку міністра, цей процес повинен проходити в декілька етапів. Протягом найближчих 3-4 років може йтися про підготовку до приватизації так званих „малих портів”, які не мають можливості істотно збільшувати вантажоперевалку і залучати вантажі на великих судах. Для виправлення ситуації Україна повинна використовувати європейську модель і принципи залучення приватного капіталу в розвиток вітчизняного портового господарства. Приватний інвестор повинен отримати право на утримання і створення портової інфраструктури, логістичних систем, складських приміщень, при цьому причальна стійка залишатиметься в державній власності. Держава, зі свого боку, в особі морської адміністрації контролюватиме безпеку судноплавства і здійснюватиме в портах необхідні функції санітарного, митного і прикордонного контролю, повідомляє «УНІАН».

Як відзначив міністр, така модель довела свою ефективність в країнах Європи і США. Цим будуть створені умови для приходу в Україну потужних міжнародних портових операторів, які своєю чергою зроблять все для залучення в українські порти додаткових вантажопотоків, зокрема з таких країн, як Китай, Індія, Бразилія, Японія. Буде дано поштовх розвитку портової інфраструктури в Україні, створюватимуться нові робочі місця, зростатимуть платежі до державного бюджету. Приватизація портів України можлива тільки при дотриманні інвестором обов'язкових умов, таких як збереження робочих місць на підприємстві і гарантоване збільшення оплати праці.

Другий етап, за словами міністра, це приватизація великих українських портів, зокрема Одеського, Іллічівського, Південного, Маріупольського – питання більш віддаленої перспективи. Її доцільність може бути доведена досвідом господарювання приватного капіталу на першому етапі.

Міністр також відзначив, що оцінює існуючу практику спільної діяльності інвестора і порту як неефективну. Вона свідчить, що інвестор не хоче робити великі інвестиції в інфраструктуру, яка не є його власністю, а порт своєю чергою прагне відібрати у нього якомога більше прибутку. Цю тенденцію потрібно міняти, оскільки вона не забезпечує належного розвитку портів.

“Залучення приватного капіталу в порти – це нормальна світова практика. Україна повинна користуватися досвідом, який довів свою ефективність”, - вважає Бондар.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

295