Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок на сесії більшістю голосів ухвалила резолюцію, в якій беззастережно засудила наростання проявів неонацизму в Європі.

В ухваленому тексті зазначається, що «Парламентська асамблея беззастережно засуджує наростання прояву неонацизму (правового екстремізму) і зростання неонацистських партій та рухів в Європі, деякі з яких пройшли в парламент на державному чи європейському рівні».

ПАРЄ закликала 47 держав Ради Європи розробити плани дій для боротьби з неонацистською ідеологією. ПАРЄ також висловилася за продовження підтримки кампанії Ради Європи «ні розпалюванню ненависті» із залученням молоді Європи. Вона вважає за необхідне розробити план дій для поліції та спецслужб, у тому числі й інтернет-поліції, для боротьби з неонацистською ненавистю в інтернет-ресурсах, повідомляє РІА «Новости».

ПАРЄ виступила також за необхідність розпочати підготовку співробітників правоохоронних органів для проведення профілактичних дій щодо підлітків, схильних до радикалізму. Вона також виступила за підтримку постраждалих від неонацизму і захисту свідків подібних злочинів.

У доповіді, до якої додається резолюція, вивчаються приклади неонацистських рухів в Німеччині, а також у низці скандинавських країн.

В ході роботи над проектом резолюції єдиним російським представником на цій сесії Ольгою Казаковою було внесено низку поправок. Зокрема, в одній із них пропонувалося внести в резолюцію положення із засудженням організації Ваффен-СС і дивізії «Галичина». Проте в ході голосування ця поправка не була підтримана парламентаріями. Взагалі більшість поправок, запропонованих російським представником, ПАРЄ підтримані не були.

Нагадаємо, голова Держдуми Сергій Наришкін наполягав на анулюванні дискримінаційних заходів стосовно російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

20