Міністерство економіки України прогнозує погіршення макроекономічних показників, розвиток інфляційних процесів у зв'язку зі вступом до дії змін у закон про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила директор Департаменту координації державних закупівель Мінекономіки Світлана Нєжнова.

За її словами, дія цих змін у закон може привести до дестабілізації роботи державних суб'єктів господарювання, оскільки поширюють на них тендерні процедури. Виконання державними підприємствами тендерних процедур може привести до невчасної закупівлі товарів і послуг, зриву виробничого процесу, зниження прибутковості підприємств. Крім того, за словами Нєжнової, зміни в закон значно звужують інформаційний простір державних закупівель, оскільки закон передбачає ускладнення процесу обнародування інформації щодо державних закупівель. Як вважають у Мінекономіки, це приведе до невиправданих і додаткових витрат замовників-розпорядників державних коштів.

Крім того, за словами директора департаменту, зміни в закон можуть привести до значного обмеження конкуренції на ринку державних закупівель, оскільки фактично роблять неможливим проведення державних закупівель з незначною вартістю. Також учасники торгів у витрати на надання тендерного забезпечення і виконання договору включатимуть ціну тендерної пропозиції, що приведе до перевитрат державних коштів, передає «УНІАН».

Одним з негативних наслідків вступу до дії змін у закон Мінекономіки вважає існування дублювання функцій між суб'єктами контролю в цій сфері. Зокрема, як відзначила Нєжнова, документом не визначений розподіл функцій між Антимонопольним комітетом, Державною контрольно-ревізійною службою України, Державним казначейством і іншими міністерствам і відомствам. В цьому випадку положення нової редакції закону суперечить нормам Конституції України. Крім того, за її словами, недоліком закону є відсутність фіксації в ньому «перехідного періоду».

Як відзначила Нєжнова, має значення і те, що у сфері державних закупівель близько 30 піднормативних актів, на приведення яких у відповідність з прийнятим законом дано всього один місяць.

Як повідомляв ForUm, 10 березня Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України «Про внесення змін у Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» й інші законодавчі акти України». Відзначений закон Верховна Рада прийняла 15 грудня 2005 року. «За» проголосувало 320 з 409 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Цим законом, зокрема, вводиться принцип громадського контролю. Уточнюються окремі процедурні питання, що стосуються порядку розкриття тендерних пропозицій. Вводяться норми, які передбачають зарахування коштів від тендерного і договірного забезпечення до державного бюджету з метою його наповнення. Уточнюються терміни здійснення оцінки тендерних пропозицій і тому подібне.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

380