Європейська комісія заявляє про стабілізацію постачання російського газу через територію України і Білорусі в Європу. Про це на брифінгу в Брюсселі (Бельгія) повідомила офіційний представник Єврокомісії Марлене Хольцнер.

«Я рада оголосити, що рівень постачання газу з Росії, України і Білорусі був стабільним на вихідних, так само як і потоки в Україну з Польщі, Словаччини та Угорщини», - заявила вона.

За її словами, Польща запросила більший обсяг газу, ніж передбачалося поставити їй з боку Росії, саме це й стало причиною дисбалансів у газотранспортній системі протягом декількох днів, повідомляють «Українські новини».

Нагадаємо, компанія PGNIG повідомила, що 9 вересня отримала на 24% менше від замовленого обсягу газу, а 8 вересня - на 20% менше.

10 вересня «Газпром» скоротив постачання газу в Польщу ще на 45%.

Цього ж дня голова правління «Укртрансгазу» Ігор Прокопів заявив, що Росія почала обмежувати постачання газу до Польщі з метою завадити реверсному постачанню польського газу в Україну.

У свою чергу, російський газовий монополіст «Газпром» запевнив, що здійснює постачання газу в Польщу без будь-яких змін - у обсязі 23 мільйони кубометрів на добу.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан спрямував Єврокомісії листа, в якому просить розібратися в причинах скорочень останнім часом постачань російського газу в окремі країни Європейського союзу.

Оператор газотранспортної системи Словаччини, компанія Eustream, зафіксувала зниження постачання російського газу через територію України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2654 грн.