Політолог, директор центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко стримано і критично оцінює якість політичної реклами українських партій і блоків. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
За словами Фесенка, його реакція, як простого споживача рекламної інформації, а не як політолога, практично нічим не відрізняється від реакції більшості українців.
«Це роздратування і втома від величезного масиву рекламної продукції, досить одноманітної, нав'язливої. Мета реклами - привернути увагу, сподобатися, максимально ефективно продати політичний товар потенційному покупцю-виборцю. Я думаю, цю мету абсолютно велика частина політичної реклами не виконує. Тому висновок простий - вона неефективна», - пояснив Фесенко.
Неефективність політичної реклами, на думку політолога, можна підтвердити і кількісними оцінками. «Якщо ми порівняємо масштаби реклами і динаміку рейтингів, то знайдемо парадоксальну ситуацію: найшвидше, наприклад, рейтинг Партії регіонів зростав тоді, коли ніякої реклами не було, починаючи з кінця вересня і до середини листопада», - прокоментував він.
Політолог вважає, що існує «деякий неформат» у рекламі комуністів. «В них мені сподобався великий передвиборний фільм, який показувався в рамках офіційної реклами, тієї, що йде за державний рахунок. Дуже добре зроблений, максимально відповідає психотипу їх потенційних виборців. А ось реклама про те, що компартія - це круто, на мій погляд, це постріл у молоко. За молодих виборців комуністам треба боротися, але не таким чином. Зараз це може налякати потенційних виборців, і не залучити нових», - відзначив він.
Фесенко впевнений, що існує ще одна проблема - це масштаби реклами. «У всьому потрібна міра. Зараз всякі відчуття міри порушені. Цей величезний масив реклами може не стільки залучити виборців, скільки відштовхнути. Про це політикам потрібно подумати, тому що треба виділятися не тільки на фоні рекламної продукції, але й вирішувати головну задачу: залучення голосів виборців. І тут зміна, припустимо, формату, характеру агітаційної, у тому числі рекламної, кампанії могла б виявитися дуже ефективною», - підкреслив він.
На думку політолога, політична реклама стала більш одноманітною. «На президентських виборах 2004 року вона була більш жорсткою, поляризованою. А зараз відчувається інерція минулої виборчої кампанії, відсутність достатнього креативу. Те, що використовуються старі слогани, частково говорить про те, що немає нічого нового», - підсумував Фесенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом