За нинішніх умов хліб, у тому числі його соціальні сорти, приречений на подорожчання. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко, коментуючи постанову Кабміну №381 від 27.08.2014г., якою внесені зміни до Порядку постачання і використання борошна, виробленого із зерна Державного інтервенційного фонду.

«За нинішніх умов дорожчають соціальні сорти хліба. Ціна на них зростає, оскільки в Україні дорожчає абсолютно все, необхідне для виробництва хлібобулочних виробів», - заявив він.

Експерт зазначив, що хліб дорожчає з низки причин. «Дорожчають електроенергія, паливо, зростає ціна операцій логістики. Вартість води і водовідведення збільшена. Дорожчає зерно, борошно», - нагадав він.

Крім того, він акцентував, що вартість хліба збільшується і внаслідок знецінення гривні. «В Україні ціни прив'язані до світових. А на світовому ринку зерно продається за долари. Оскільки в Україні курс долара ледь не щодня б'є рекорди, стає все дорожчим, а гривня, відповідно, дешевшою - вартість усіх складових хліба зростає», - пояснив він.

Експерт вважає, що рішення Кабміну спрямоване на те, щоб дещо припинити подорожчання соціальних сортів хліба. «Ціни все одно будуть потроху підніматися. Але за рахунок сировини зростання може бути дещо зменшене... Тут логіка - не щоб краще було, а щоб не стало гірше», - пояснив він.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181