Начальник Головного управління з гуманітарних питань і соціального захисту Збройних сил – заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Олександр Копаніца висловлюється за максимальне застосування цивільних психологів в Збройних силах України.

Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони, про це він сказав виступаючи на брифінгу про стан військової дисципліни і правопорядку у ЗСУ та заходах з профілактики правопорушень серед військовослужбовців.

“Практика застосування цивільних психологів в Збройних силах України обов'язково себе виправдає, – підкреслив він. – Цей процес вже почався і до кінця року декілька посад в закладах культури обійматимуть не майори і підполковники, а цивільний персонал, який має відповідну підготовку і може готувати відповідні заходи культурно-виховного напряму», передає «УНІАН».

Копаніца підкреслив, що інститут психологів показує себе перспективно з погляду динаміки. Останнім часом в Збройних силах відбувається становлення системи психологічного забезпечення. Психологічною службою проводяться навчально-методичні збори і наукові дослідження, в армію направлено методичну допомогу “Система роботи військового психолога з забезпечення військової дисципліни”.

На думку начальника Головного управління з гуманітарних питань і соціального захисту ЗСУ, психолог має бути однозначно цивільним і мати відповідний життєвий досвід. Адже у такому разі він виконуватиме свою роботу набагато краще, ніж його колега, який закінчив інститут і в 21-річному віці потрапив у військову частину. Він також відзначив, що, окрім тестів і методик, подібні фахівці практично нічого не можуть зробити. Разом з тим, якщо в колектив потрапляє фахівець своєї справи, то тут можна чекати позитивних зрушень. “Якщо у військовому колективі присутній професійний і досвідчений психолог, там можна чекати позитивного результату”, - підкреслив Копаніца.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

334