Міністр будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України Павло Качур і державний секретар Міністерства транспорту і будівництва Республіки Польща Петро Стичень домовилися про проведення восени цього року в одному із східних регіонів України українсько-польського будівельного форуму.
Як повідомляє прес-служба Мінбуду, така домовленість була досягнута під час робочого візиту Качура і голови Громадської експертно-аналітичної ради при міністерстві Андрія Заїки до Польщі.
Зокрема під час візиту з метою порівняльного аналізу і вивчення досвіду сусідньої держави у сфері будівництва і житлово-комунального господарства були проведені зустрічі із Стичнем і депутатами Сейму.
Під час зустрічі Качур наголосив, що подібні пострадянські проблеми дають підстави сподіватися на результативність співпраці в законотворчій діяльності із врегулювання нагальних питань містобудування, контролю за якістю будівництва, захисту інтересів інвесторів і будівельників, здійснення заходів із зваженої тарифної політики і модернізації комунальної сфери. Качур відзначив, що для України на шляху до євроінтеграції буде корисним польський досвід, який допоможе гармонізувати українське законодавство відповідно до вимог ЄС, повідомляє «УНІАН».
Польська сторона активно підтримала ініціативу української делегації про проведення восени цього року в одному із східних регіонів України українсько-польського будівельного форуму, який стане реальним майданчиком залучення нових інвестицій в будівельну галузь і сприятиме створенню спільних бізнес-проектів. Державний секретар Міністерства транспорту і будівництва Польщі відзначив брак кадрів в польському будівельному секторі і висловив зацікавленість Польщі в залученні будівельників з України.
Українська делегація у Варшаві відвідала новобудови - житлові комплекси „Марина” і „Урсинув”, які наочно проілюстрували високі стандарти житла, що зводиться для різних верств населення. Качур назвав польський досвід цікавим і відзначив необхідність термінового врегулювання у вітчизняному будівництві питань продажу земельних ділянок на аукціонах з частково погодженою документацією і підведеною інфраструктурою. Доступність землі під забудову і впровадження нових технологій будівництва дозволить збільшити обсяги будівництва житла і розширити пропозицію на ринку нерухомості, повідомляє «УНІАН».
Також міністр обговорив з виконувачем обов'язків президента міста Варшави Мирославом Кохальським ринкові, суспільні і муніципальні моделі забезпечення населення житлом і захист приватних інвесторів від шахрайства в будівельній сфері. Зокрема Кохальський відзначив, що політика влади Варшави щодо захисту громадян від шахрайств в будівельній сфері, з якими поляки зіткнулися в 90-х роках, полягала в інформуванні громадськості про небезпеку явища і розповсюдженні юридичних рекомендацій стосовно укладення договорів. Що ж до відшкодування потерпілим матеріальних збитків, польська влада ніяких заходів не вживала, перекладаючи відповідальність за необачність на самих інвесторів. Пізніше були впроваджені ярмарки нерухомості - так звані торги-подання квартир на продаж, в ході яких польські громадяни одержували більш широку, перевірену інформацію про будівельні компанії і проекти і проводили консультації з юристами.
Підбиваючи підсумки візиту, міністр будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України і державний секретар Міністерства транспорту і будівництва Польщі домовилися про створення робочих груп по підготовці до українсько-польського будівельного форуму та про тісну співпрацю окремих департаментів міністерств при розробленні законодавчих інструментів фінансової і інвестиційної підтримки будівництва.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом