У харківському зоопарку не вживають спеціальних заходів проти пташиного грипу.

"Ми діємо так, як того вимагають досвід і знання, незалежно від тієї кампанії, яку ми спостерігаємо у пресі", - заявив директор зоопарку Олексій Григор’єв.

За його словами, єдиними заходами, які застосували в зоопарку, стала вакцинація персоналу від вірусу грипу, а також ряд додаткових досліджень, які проводяться з птахами, передає «Інтерфакс-Україна».

В цілому, підкреслив Григор’єв постійний моніторинг за експозиційними і вільноживучими тваринами в зоопарку проводиться щодня. "У нас це проводиться не тому що всі почали говорити про пташиний грип, а планово", - сказав він.

На думку Григор’єва, деякі зоопарки, ухвалили помилкове рішення обмежити кількість вільноживучих тварин і птахів шляхом відстрілу або відлякування. "Результат не примусив себе довго чекати, тому що будь-яка біологічна ніша не буває порожньою. Якщо перелітні птахи, пролітаючи над харківським зоопарком, бачать ставки, заповнені своїми родичами, вони знають, що місце зайнято, і летять туди, де місце вільне", - вважає він.

Як повідомив Григор’єв, у харківському зоопарку існує постійне співтовариство птахів, зокрема дикі качки, голуби, граки, ворони, які кубляться тут багато десятиріч і постійно контактують з експозиційними тваринами. "Ми не обмежуємо контакту, він існує постійно", - сказав він.

На думку директора, небезпека пташиного грипу для людини штучно роздута фармацевтичними компаніями і дослідницькими центрами, які завдяки цьому "отримали мільярдне фінансування". Григор’єв відзначив, що за два роки від пташиного грипу в світі загинули 64 людини, тоді як від туберкульозу в Україні за один день гине більша кількість людей.

Він також повідомив, що в світовій класифікації хвороб пташиний грип займає 1025 місце. "Потрібно розуміти, що якщо ми кинемо всі сили на боротьбу з 1025-ою хворобою і забудемо про всі інші, постраждає і здоров'я нації, і сільське господарство, і дикі птахи", - сказав він.

Крім того, Григор’єв нагадав, що епізоотія пташиного грипу має циклічний характер і виникає в світі кожні 50-60 років. Востаннє, сказав він, на території колишнього СРСР вона виникла в 60-і роки, внаслідок чого загинула приблизно третина домашньої птиці.

Харківський зоопарк - один з найстаріших в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338