Міністерство охорони навколишнього природного середовища України силовим методом не анулюватиме ліцензії на користування надрами. Про це повідомив перший заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Степан Лизун.

Перший заступник міністра підкреслив, що питання ануляції ліцензій повинне вирішуватися не силовими методами, а через Геоконтроль.

Лизун нагадав, що Генеральна Прокуратура України зажадала від Міністерства анулювати 508 спеціальних дозволів на користування надрами, виданих у 2004 році. Але в даному випадку йдеться про ануляцію не самих ліцензій, а протоколів. Справа в тому , що дозволи на користування надрами були видані з порушенням процедури, тобто без аукціону.

«Ніхто нічого відбирати не збирається. Ми хочемо вирішити, як ситуацію, що склалася, вміщати в правове поле», - відзначив представник Мінприроди, додавши, що держава недоотримала кошти за видачу ліцензій. «Ми б хотіли, щоб було повернено те, що не доплатили», - підкреслив Лизун.

При Міністерстві з питань охорони навколишнього природного середовища створено міжвідомчу комісію, куди, крім співробітників Міністерства, входять народні депутати, представники прокуратури. В даний момент комісія аналізує ситуацію з видачею ліцензій у 2004 році. Після такого аналізу буде вирішено, які підприємства повинні доплачувати за видачу ліцензій, а в яких випадках справи будуть передані до суду. Ця робота займе декілька тижнів, передає «ЛІГА».

Лизун підкреслив, що жодна ліцензія не буде анулювана незаконно. В той же час присутні на «круглому столі» представники підприємств, що займаються видобутком і розробкою природних ресурсів, відзначили про незрозумілість запропонованої схеми: яким чином буде вирішуватися, хто може доплачувати, а в кого ліцензію анулюють.

Крім того Лизун відзначив, що у Міністерства немає ні кадрових, ні фінансових можливостей аналізувати видачу ліцензій за всі 14 років.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362