Європейський Союз письмовою процедурою ухвалив рішення про обмежувальні заходи у зв'язку з ситуацією в східній Україні та незаконною анексією Криму - до санкційного списку додано вісьмох осіб та три компанії.

«Це рішення надає юридичне значення деяким домовленостям, досягнутим Комітетом постійних представників за два останні дні, як про це було оголошено президентом Європейської ради Германом ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу», - йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Згідно з ухваленим рішенням до списку осіб, щодо яких ЄС застосував заморожування активів і заборону на в'їзд, додано вісьмох осіб та три юридичні особи за отримання вигоди або надання підтримки російським «decisions makers», які відповідають за дестабілізацію ситуації в східній Україні та незаконну анексію Криму.

Таким чином, кількість фізичних та юридичних осіб, що підпадають під обмеження ЄС, становить 95 і 23 організації, повідомляє «УНІАН».

Крім того, в повідомленні наголошується, що також прийнято рішення про подальші торговельно-інвестиційні обмеження для Криму і Севастополя, що є «частиною політики невизнання незаконної анексії».

«Вони включають у себе заборону на нові інвестиції в таких секторах Криму і Севастополя: інфраструктурні проекти у транспортній, телекомунікаційній та енергетичній галузях, експлуатація нафтових, газових і мінеральних речовин», - конкретизує Рада ЄС.

Також не може експортуватися до Криму та Севастополя ключове обладнання для цих шести секторів, не надаватимуться фінанси і страхові послуги, пов'язані з такими операціями.

Це рішення було ухвалено за письмовою процедурою і набуде чинності з моменту опублікування в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомляв ForUm, 29 липня країни-члени ЄС досягли домовленості щодо питання запровадження секторальних санкцій стосовно Росії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

58