Підписання двостороннього протоколу із США про доступ на ринки товарів і послуг відкриє не тільки нові можливості для українських товаровиробників на американському ринку, але і є виключно важливим етапом в процедурі вступу нашої держави до Світової організації торгівлі.

Про це заявив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук на брифінгу у вівторок. «Таким чином, сподіваємося, що українські товари будуть почуватися значно комфортніше у всіх куточках світу», - сказав він.

Філіпчук наголосив, що підписання протоколу є важливим кроком, який знімає з порядку денного українсько-американських відносин ще одну проблему.

Філіпчук зазначив, що підписання двостороннього протоколу із США в рамках переговорного процесу про вступ України до СОТ стало результатом помітної інтенсифікації роботи в цьому напрямку і свідченням того, що Україна, не дивлячись на всі труднощі внутрішнього характеру, дотримується реформаторського курсу і послідовно лібералізує свою економіку.

В заяві МЗС з цього приводу наголошується, що прийняті законодавчі акти, а також проекти законів, подані у Верховну Раду, дозволили США зробити висновок про те, що українське національне законодавство відповідатиме нормам і вимогам СОТ і базуватиметься на міжнародних стандартах.

Філіпчук наголосив, що після підписання вказаного протоколу із США Україна повинна ще завершити двосторонні переговори із сімома країнами (Австралія, Вірменія, Киргизстан, Панама, Китайська Тай-Пей, Єгипет і Колумбія). Переговори, сказав він, перебувають в завершальній стадії і відповідні двосторонні протоколи з цими країнами можуть бути підписані уже найближчим часом, повідомляє «ЛІГА».

Крім того, отримано офіційне підтвердження з Марокко і Румунії про прийнятність українських тарифних зобов'язань і пропозицій про доступ на ринки послуг, що знімає необхідність підписання з ними двосторонніх протоколів. Аналогічною є позиція Вірменії - участь тільки в багатосторонньому переговорному процесі, не вступаючи в двосторонні переговори. Тим часом офіційне підтвердження від Вірменії щодо прийнятності українських пропозицій стосовно доступу на ринки товарів і послуг Україна ще не отримала.

Таким чином, відзначає Філіпчук, для успішного завершення переговорного процесу в рамках вступу до СОТ Україні ще необхідно прийняти ряд законопроектів, які дозволили б гармонізувати її національне законодавство з нормами угод цієї організації і завершити двосторонні переговори. Наразі від терміну ухвалення Верховною Радою вказаних законопроектів залежатиме термін завершення переговорного процесу по вступу нашої держави до СОТ.

Нагадаємо, вчора, 6 березня, Україна і США підписали у Вашингтоні двосторонній протокол про умови доступу на ринки товарів і послуг в рамках вступу України до СОТ. Від України документ підписав Міністр економіки Арсеній Яценюк, від США - торговий представник Роб Портман.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308