Служба безпеки України відновила розслідування у справі про втручання в роботу серверу ЦВК на президентських виборах 2004 року. Про це в інтерв'ю програмі «Точка зору» Першого національного каналу повідомив Президент України Віктор Ющенко.

«Сьогодні набирає нової потужності так звана серверна справа. Кілька днів тому вона була повернена в Службу безпеки України, і там є цікава інформація», - сказав зокрема Ющенко.

За його словами, у цій справі все ж таки дуже важливо вийти на відповідь, «хто стояв на Банковій, хто стояв на Грушевського, які персони, які політичні сили були за цією справою».

При цьому Ющенко відзначив, що, безумовно, всі розуміють, про які сили йдеться, «але йдеться про юридичну відповідь – які конкретно розпорядження, вказівки, рішення були прийняті для того, щоб влада, уряд, Президент тодішній змогли опуститися до такого рівня фальсифікацій», повідомляє «УНІАН».

В цьому контексті Ющенко відзначив, що, на його думку, «в цій справі з'явився новий оптимізм».

Нагадуємо, що в кінці січня СБУ і МВС повідомили, що кримінальна справа про втручання в роботу серверу ЦВК під час президентських виборів 2004 року направлена в Генеральну прокуратуру України. Як наголошувалося в повідомленні, ця справа була порушена Службою безпеки України 3 грудня 2004 р. У зв'язку з тим, що в ході досудового слідства були зібрані докази, які свідчили, що до скоєння злочину причетні особи, посади яких віднесені до І-ІІІ категорій посад державних службовців, кримінальна справа 7 квітня 2005 р., відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, також направлена в Генпрокуратуру.

2 грудня 2004 р. у Верховному Суді України, який розглядав скаргу Віктора Ющенка на рішення Центральної виборчої комісії про оголошення Віктора Януковича Президентом України, зачитали заяву Галини Мадрусової - керівника підприємства “Проком”, яке обслуговує електронну аналітичну систему “Вибори” в ЦВК.

Зокрема керівник підприємства “Проком” стверджувала, що під час першого і другого туру виборів Президента України у 2004 році система поводилася нетипово, працювала із збоями і затримками, що може свідчити про зовнішнє втручання в неї сторонніх осіб.

3 грудня 2004 р. ВСУ визнав недійсними результати голосування 21 листопада і призначив переголосування другого туру виборів Президента України. СБУ порушила кримінальну справу за фактом втручання в електронну систему "Вибори".

31 березня 2005 р. голова СБУ Олександр Турчинов заявив, що Служба безпеки України встановила осіб, які причетні до створення транзитного сервера Центральної виборчої комісії, що дозволяло колишній владі маніпулювати результатами голосування під час президентських виборів 2004 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290