Україна і США підписали у Вашингтоні двосторонній протокол про умови доступу на ринки товарів і послуг в рамках вступу України до Світової організації торгівлі.

Як повідомляє “5 канал”, від України документ підписав міністр економіки Арсеній Яценюк, від США - торговий представник Роб Портман.

На сьогодні Україні залишилося підписати такі протоколи тільки з 4 країнами.

Крім того Верховна Рада повинна прийняти ще декілька законопроектів, після чого Україна зможе віддати підготовлене досьє на розгляд робочій групі СОТ по Україні в Женеві для ухвалення остаточного рішення, повідомляє «УНІАН».

Переговори з приводу вступу до СОТ Україна веде з 1994 року, і тепер називається нова дата вступу - літо-осінь цього року.

Раніше ForUm повідомляв, що США і Україна завершили двосторонні переговори про умови доступу на ринки товарів і послуг в рамках підготовки України до вступу до Світової організації торгівлі.

"Ця угода є віхою для обох країн в наших спільних торговельних відносинах. Вона підтверджує відданість України всеохопним реформам і економічній лібералізації. Вона також демонструє рішучість України приєднатися до міжнародної торгової системи", - сказав Портман.

"Як результату цих переговорів ми можемо чекати поглиблення двосторонньої співпраці в економічних питаннях і сильного поштовху спробам України завершити переговори про доступ (до СОТ)", - додав торговий представник США.

Офіційний Київ планував вступити в СОТ до кінця 2005 року, проте не виконав поставленого завдання через відмову парламенту України прийняти ряд законодавчих актів і незакінчені двосторонні переговори, з яких найбільш проблемними були переговори із США і Австралією.

Новою можливою датою вступу України до СОТ називають літо-осінь 2006 року. 23 лютого Україна підписала двосторонній протокол про доступ на ринку товарів і послуг з Єгиптом, довівши загальну кількість протоколів до 42.

Міністр економіки Яценюк в середині лютого заявив, що підписання двостороннього протоколу із США на даному етапі є головним завданням України на шляху до СОТ. "Як тільки ми з американцями протокол підпишемо, з іншими зразу ж набагато легше стане домовлятися", - сказав він.

Прем'єр Юрій Єхануров 27 лютого відзначив, що для вступу до СОТ необхідно прийняти ще три-чотири закони.

Нагадуємо також, що Президент України Віктор Ющенко вважає, що підписання 6 березня протоколу із Сполученими Штатами Америки про взаємний доступ на ринки товарів і послуг сприятиме якнайшвидшому вступу України до Світової організації торгівлі.

"Сполучені Штати Америки уже 6 березня підпишуть з нашою країною протокол про умови доступу на ринки товар і послуг. Це відкриває Києву шлях організацію", до Світової організації торгівлі - сказав Ющенко в суботу в черговому радіозверненні до народу України.

Глава держави також відзначив, що "світ підтримує демократичні перетворення в Україні". Водночас Ющенко висловив упевненість в тому, що кожний громадянин України "сьогодні усвідомлює, що визнання нашої країни стало можливим тільки завдяки демократії, досягнутій рік тому". На його думку, "тільки демократична держава може стати заможною". "Демократизація України і рішучість в проведенні соціально-економічних реформ - головні пріоритети нашої команди", - наголосив він.

Президент також відзначив, що головним досягненням нинішнього уряду експерти вважають стабілізацію ситуації в країні. "Сьогодні країна живе без криз", - сказав Ющенко. За його словами, сума інвестицій досягла у 2005 році рекордної для української економіки цифри - 7,8 млрд. "Це означає, що зарубіжні інвестори вірять у вітчизняний бізнес, вірять в стабільність економічної ситуації в країні, в неминучість позитивних змін", - сказав Президент, при цьому додавши, що таким чином "Україна одержує кошти на розвиток виробництва, а значить - на створення нових робочих місць".

Ющенко відзначив також важливість реалізації намічених урядом на 2006 рік соціальних програм, проведення структурних реформ, у тому числі у сфері медицини і житлово-комунального комплексу. За словами Президента, "соціальні програми не будуть скорочуватися, але збільшення соціальних виплат можливе лише в міру розвитку української економіки".

Глава держави повідомив, що Міністерство охорони здоров'я починає масштабну акцію "День здоров'я на селі", направлену на профілактику захворювань серед сільського населення.

Крім того Ющенко відзначив, що виділені в поточному році бюджетні кошти на охорону здоров'я повинні, в першу чергу, бути направлені на створення сучасних фельдшерських пунктів в сільській місцевості, а також на програму боротьби з туберкульозом і цукровим діабетом.

У своєму зверненні до населення країни Президент вкотре наголосив, що не допустить в Україні процесів реприватизації.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352