Конкурс на укладення угоди про розподіл продукції на Прикерченській ділянці надр континентального шельфу Чорного моря відбудеться 25 березня.

Про це сьогодні на зустрічі з представниками місцевих і регіональних ЗМІ повідомив прем'єр-міністр України Юрій Єхануров.

Прем'єр підтвердив, що в конкурсі братимуть участь 15 компаній, інформує «УНІАН».

Єхануров додав, що протягом двох наступних тижнів буде оголошено про черговий конкурс на розробку шельфів Чорного моря.

Голова уряду відзначив, що Україна здатна збільшити видобуток власного газу до 30 мільярдів кубометрів на рік. «Це реальна цифра, на яку ми можемо вийти дуже швидко», - сказав він.

Як повідомлялося, на участь в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП) на Прикерченській ділянці надр континентального шельфу Чорного моря уже претендують 15 компаній. Серед компаній, які заявили про намір брати участь в аукціоні, – Shell, Exon Mobil Shevron, Petrobrass, «РосУкрЕнерго».

30 січня ц.р. державний міністр Турецької Республіки, співголова міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічної співпраці Кюршад Тюзмен під час зустрічі з першим віце-прем'єр-міністром України Станіславом Сташевським заявив, що турецька компанія зацікавлена в участі в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції на Прикерченській ділянці надр континентального шельфу Чорного моря.

14 грудня 2005 р. Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою затвердив умови проведення конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції на Прикерченській ділянці надр континентального шельфу Чорного моря.

17 грудня 2005 року Кабмін створив робочу групу, якій доручено в стислі терміни підготувати погоджений пакет конкурсної документації для проведення конкурсу на право укладення УРП на Прикерченській ділянці.

20 грудня 2005 року Кабінет Міністрів своєю постановою затвердив склад міжвідомчої комісії з організації укладення і виконання УРП.

За умовами конкурсу, переможець одержує ліцензію на зазначену ділянку терміном на 30 років з правом продовження.

При розподілі продукції Україні належатиме не менше 20% прибуткової продукції в грошовому еквіваленті (до відшкодування інвестором витрат, яких він зазнав до отримання товарної продукції), а після відшкодування витрат інвестора частина продукції, яка належатиме Україні, повинна становити не менше 40% видобутої продукції в грошовому еквіваленті.

Прикерченська ділянка розташована в межах континентального шельфу Чорного моря, в економічній зоні України, за 13 км від берегової лінії Керченського півострова і на відстані 60 км на південний схід від Сімферополя. Глибина моря в межах ділянки - 70-2000 м.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

340