На березневій сесії Дніпропетровської міськради прийнята Програма поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) на 2006 р. Такий документ прийнято з метою організації сучасного санітарного очищення міської території, створення сприятливих організаційних і правових умов для розвитку системи поводження з ТПВ, а також забезпечення контролю за діяльністю суб'єктів підприємницької діяльності, що займаються транспортуванням відходів, повідомляє прес-служба міськради.

Фінансове забезпечення для виконання передбачених у програмі заходів виконуватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до порядку проведення оплати витрат, пов'язаних з вивозом і утилізацією ТПВ з приватного сектора, будинків житлово-будівельних кооперативів і об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, передає “Rupor”.

Затверджено також порядок проведення оплати витрат, пов'язаних з вивозом і утилізацією ТПВ з приватного сектора, будинків житлово-будівельних кооперативів і об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2006 р. Виходячи з норм річного накопичення ТПВ, для приватного сектора встановлена річна норма розрахунків за вивіз сміття в сумі 21,6 грн., у тому числі ПДВ на одне домоволодіння, для мешканців будинків ЖБК і об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, — відповідно 16,2 грн. і 18 грн. у тому числі ПДВ.

При цьому, як повідомлялося раніше, наприкінці 2005 р. в Дніпропетровську відбулася презентація голландського проекту «Зміцнення системи менеджменту щодо поводження з відходами». Тоді мер Дніпропетровська Іван Куліченко повідомив про ухвалене рішення щодо проведення в 2006 р. експерименту з вивозу і утилізації ТПВ, яким передбачено звільнення населення міста незалежно від місця мешкання (багатоповерхівки чи будинку приватного сектора) від оплати за вивіз сміття. Кошти на цю мету будуть передбачені в міському бюджеті, сказав Куліченко.

Для ефективності використовування і контролю фінансування, мер доручив заступнику – начальнику управління мськкомунгоспу Олександру Бараннику організувати муніципальний департамент з управління збором і вивозом ТПВ. Передбачалося, що новий підрозділ також контролюватиме наявність і дотримання виконання прямих договорів на вивіз сміття між перевізниками ТПВ і підприємствами всіх форм власності. Як повідомлялося, 12,6 млн. грн. у бюджеті 2006 р. буде заплановано на вивіз ТПВ, 2,2 млн. грн. – на фінансування роботи диспетчерської служби й ін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297