Голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович повідомляє, що ЦВК планувала збільшити кількість дільничих виборчих комісій приблизно до 36 тисяч, проте, органи державної влади і місцевого самоврядування, незважаючи на попередження ЦВК, проігнорували це, і згодом 1325 виборчих дільниць створено з перевищенням максимальної кількості виборців, понад 2500.

Про це він заявив, виступаючи в понеділок на нараді з питань організації і проведення виборів народних депутатів України і місцевих виборів.

Найбільше таких комісій у Києві - 149, Дніпропетровській області - 131, Львівській - 102, Одеській і Київській - по 94, Донецькій - 82, Харківській - 65.

За словами Давидовича, наприклад, у Луганській області є одна виборча дільниця, де в списки виборців внесено 4161 чоловік. Всього, за словами Давидовича, в Україні 114 виборчих дільниць мають понад 4 тисячі виборців, що фактично вдвічі перевищує норму, передає «ЛІГА».

Давидович прогнозує, що на таких виборчих дільницях будуть проблеми з організацією голосування - це сповільнить процедуру голосування.

В той же час, Давидович підкреслив, що, на жаль, сьогодні цю ситуацію вже не можна змінити, тому, за його словами, до таких виборчих дільниць повинна бути підвищена увага як з боку ЦВК, так і з боку місцевих органів влади, і партій, і блоків.

Як раніше повідомляв ForUm, Давидович також заявив, що до цих пір багато виборчих комісій не забезпечені комп'ютерною технікою, а на деяких відсутній зв'язок.

Давидович підкреслив, що, згідно з інформацією, що поступила до ЦВК, тільки 70% виборчих комісій телефонізовано. При цьому, за словами Давидовича, на президентських виборах було телефонізовано 100% виборчих комісій. «Виникає питання: куди поділися за декілька місяців телефонні дроти, телефонні апарати і телефонні номери?», - запитав він, передає «ЛІГА».

Голова Центрвиборчкому також підкреслив, що за період незалежності в Україні сім разів проводилися вибори, і всі сім разів проводилася телефонізація 34 тисяч виборчих дільниць: «Якби телефони кудись не пропадали, то в Україні в кожній собачій будці вже стояв би телефон», - сказав він.

Крім того, Давидович просить Верховну Раду України внести зміни до державного бюджету 2006 року, передбачивши додаткові витрати на питання, пов'язані з проведенням виборчої кампанії.

Давидович відзначив, що, зокрема, до бюджету необхідно внести зміни, що передбачають повернення Центрвиборчкому коштів, які будуть необхідні в квітні для завершення роботи окружних виборчих комісій.

Крім того, голова Центрвиборчкому просить передбачити в Держбюджеті кошти на збільшення оплати праці для членів окружних виборчих і дільничих комісій в день голосування і під час підрахунку голосів. На думку Давидовича, оплата праці членам дільничої виборчої комісії в день голосування повинна складати не менше 40 грн., а не 17 грн., як сьогодні. Давидович повідомив, що робота членів дільничих виборчих комісій триватиме безперервно майже дві доби, тому їх праця повинна бути оплачена гідно.

Також голова Центрвиборчкому підкреслив, що необхідно прискорити вирішення питання про розподіл на місцях через державне казначейство 42 млн. грн., додатково виділених на проведення виборів.

В Україні у виборчому процесі беруть участь 45 політичних партій і виборчих блоків. В парламентській кампанії 2006 року візьме участь більша кількість кандидатів у народні депутати, ніж у парламентських виборах 2002 року. В 2002 році було зареєстровано 7 тисяч 500 кандидатів у народні депутати.

 Парламентські вибори в Україні заплановані на 26 березня 2006 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

592