Українська влада має використати досвід 2000 року, щоб відродити економіку країни. Таку думку в коментарі Forum'у висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«В Україні варто використовувати досвід 2000 року, який став переломним. Він зламав тенденцію 1990-х - падіння ВВП. Саме у 2000 році у нас вперше зріс ВВП. Це відбулося за рахунок масштабної, але контрольованої емісії гривні. Зараз потрібно діяти схожим чином: не затягувати паски, не збільшувати податкове навантаження, що скорочує внутрішній споживчий ринок, а насичувати економіку грошима», - сказав Новак.
На думку експерт, Україна потребує масштабної контрольованої емісії.
«Під «контрольованою» я маю на увазі, що додаткова емісія повинна йти не на соціальні виплати, а за цільовим призначенням - у реальний сектор економіки. Тобто під конкретні виробничі програми. Це можна робити різними способами. Після цього треба не затягувати паски, а робити щомісячне або хоча б щоквартальне підвищення соціальних виплат, щоб споживчий ринок зростав. Таким чином, ми отримаємо ефект відновлення і розквіту економіки. Якщо ми й надалі витягатимемо гроші з неї, то нізвідки буде взятися розвитку», - вважає економіст.
«Тим більше, що зараз потрібно заповнити часткову, а згодом повну втрату російського ринку. Це можна зробити з допомогою розширення на європейському ринку і за рахунок зростання внутрішнього ринку», - додав він.
Нагадаємо, що МВФ вимагає відмовитися від авансових надходжень коштів до держбюджету за рахунок проведеної Нацбанком емісії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом