Віктор Медведчук вважає, що наступного року варто очікувати подальшого падіння української економіки, оскільки ніяких інвестиційних ресурсів для відновлення економічного зростання у країни немає.

«Стан економіки України погіршується з кожним місяцем. Ще у березні цього року в Мінекономрозвитку прогнозували падіння ВВП на 3%. За даними на 8 липня, «один із песимістичних прогнозів - це 7%». Аналогічний прогнозований показник падіння ВВП України називали й аналітики ЄБРР», - написав політик у своєму блозі на сайті «Українського вибору».

Він вважає, що представники влади вважають за краще вести мову про відновлення економічного зростання країни вже у 2015 році, оскільки не можуть похвалитися економічними успіхами. «Глава НБУ каже про 1-2%-ве збільшення, глава Мінекономрозвитку - про 2%-ве. Але цілком очевидно, що відновленню економічного зростання має передувати сплеск інвестиційної активності в країні. А з цим справа йде не просто погано, а катастрофічно погано», - підкреслив Медведчук.

Так, за даними Держстату, в I кварталі 2014-го обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну знизився на $6,2 млрд, або на 10,6% порівняно з початком року. «Великі закордонні компанії або призупиняють, або взагалі згортають свої проекти в нашій країні. Охочих інвестувати в українську економіку в розпал політичної та економічної кризи, стає все менше», - зазначив лідер «УВ».

Крім того, через скорочення державного фінансування в I кварталі 2014 року різко скоротилися капітальні інвестиції. «Ще в травні міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета заявив, що в найближчі півроку держава не зможе фінансувати виробництво. Оскільки це рішення прийнято під тиском МВФ, який найменше зацікавлений у розвитку української економіки, не факт, що держінвестиції у виробництво взагалі відновляться в осяжному майбутньому», - стверджує Медведчук.

Кредити міжнародних фінансових організацій не призведуть до поліпшення економічної динаміки в Україні, вважає політик. «У кращому разі вони будуть спрямовані на підтримку рівня золотовалютних резервів, латання бюджетних дірок, а також оплату російського газу. Драконівські вимоги МВФ щодо України лише посилять соціальне невдоволення в країні на тлі зростання безробіття і загального зниження рівня добробуту населення», - підсумував лідер «Українського вибору».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1989 грн.
59