Україна може використовувати Росію для отримання більш вигідних умов вступу до Світової організації торгівлі, ніж уже обумовлені. Про це заявив на міжнародній науковій конференції «Україна в Союзі - за і проти», що проходить в Запоріжжі, депутат Державної думи РФ, лідер фракції «Родіна» Сергій Глазьєв.
За словами Глазьєва, Росії вдалося домовитися про набагато більш вигідні умови вступу до СОТ, ніж Україні, що знайшло своє відображення як в митно-тарифній політиці, так і в ступені відкритості внутрішнього ринку послуг, зокрема, фінансових.
«Українська сторона погодилася на відкриття практично всього ринку послуг, включаючи фінансові послуги. І Верховна Рада уже ратифікувала угоду, яка передбачає відкриття на українській території філіалів іноземних банків. Росія ж погодилася лише на відкриття дочірніх структур, оскільки в разі відкриття філіалів (які працюють за законами країни базування банку) втрачається національний контроль за діяльністю структур, що розпоряджаються коштами громадян. Тобто всередині національної фінансової системи утворюється діра, через яку гроші громадян країни можуть безперешкодно йти за кордон і працювати не на власні, а на іноземні держави», - пояснив Глазьєв.
При цьому він відзначив: досвід Польщі, Чехії, Словаччини і країн Балтії показує, що період захоплення іноземним капіталом національних банківських систем країн з перехідною економікою становить в середньому 2-3 роки, повідомляє «УНІАН».
«Ми пропонуємо Україні використовувати те, що Росії вдалося відстояти набагато кращі умови вступу до СОТ для поліпшення власних умов за рахунок вступу до СОТ разом - на погоджених умовах. Це не тільки надасть Україні можливість істотно поліпшити умови свого вступу до СОТ, але й дозволить нашим країнам зберегти зону вільної торгівлі», - заявив Глазьєв, відзначивши, що останнє вкрай важливо, оскільки дозволить зберегти для України нинішні ціни на російські комплектуючі, сировину і енергоносії, що використовуються українськими виробниками,
Нагадаємо, в Запоріжжі проходить міжнародна конференція «Україна в Союзі - за і проти», в якій беруть участь понад 100 політиків і керівників промислових підприємств Росії, України і Білорусі і на якій обговорюються перспективи вступу України в ЄС, ЄЕП, СОТ і НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом