З того часу, як Україна і Європейський Союз підписали план дій Україна-ЄС, їх співпраця значно поглибилася. Таку думку висловила комісар ЄС з питань зовнішніх відносин в європейській політиці сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент ForUm’у.

«Ми сподіваємося і маємо намір продовжувати надавати нашу підтримку тим реформам, які впроваджуються в Україні», - відзначила вона.

Ферреро-Вальднер назвала важливим проектом місії ЄС надання допомоги на українсько-молдавському кордоні. «Цей проект не тільки сприяє вдосконаленню управління українсько-молдавським кордоном, але також є важливим внеском у вирішення придністровського конфлікту», - пояснила вона.

На думку комісара важливо, щоб Україна і ЄС зберегли нинішні позитивні відносини.

Як раніше повідомляв ForUm, з 1 грудня 2005 року моніторингова місія Єврокомісії почала свою роботу на українсько-молдавському кордоні відповідно до підписаного між урядами України, Молдови і Європейського Союзу Меморандуму. Така робота експертів ЄК регулярно проводиться в державах, які планують вступати в Європейський Союз.

Моніторингова місія Європейської Комісії складається з експертів з 17 країн. Персонал постійного складу представлений 10 країнами – Великобританія, Грузія, Італійська Республіка, Латвія, Нідерланди, ФРН, Словацька Республіка, Угорська Республіка, Узбекистан, Королівство Швеція.

Мета роботи місії Європейської Комісії – розвиток загальної інституційної здатності в прикордонному менеджменті України і Молдови, підвищення ефективності прикордонного і митного контролю, а також нагляду за спільною ділянкою кордону з особливою увагою до придністровської сторони. При цьому збільшення ефективності прикордонного контролю в результаті, як передбачається, приведе до: збільшення доходів від митних зборів і зниження рівня зловживань на митниці; зменшення контрабанди і нелегальної міграції; збільшення обсягу легальних товарів і кількості осіб, що перетинають кордон.

Протягом двох років, коли працюватиме місія, формуватимуться детальні звіти, з якими будуть ознайомлені як українська, так і молдавська сторони. Аналіз ситуації, тенденції процесів на кордоні і рекомендації європейських експертів – все це стане робочим матеріалом для фахівців Держмитслужби для узагальнення і обліку в подальшій роботі.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

381