«Французи відправляють у Росію передові вертольотоносці. Німці побудували високотехнологічний військовий тренувальний центр. Італійці постачали бронетехніку, - перераховує шеф-кореспондент московського бюро The Washington Post Майкл Бірнбаум.

Видання зазначає, що в розпал кризи «європейські країни намагаються примирити економічні міркування з політичними».

«Контракт на постачання «Містралів» та інші поставки озброєнь оголюють труднощі з чиненням тиску на Росію навіть в той момент, коли напруженість між Заходом і Росією досягла гіршого рівня з часів холодної війни», - пише Бірнбаум, повідомляє «Інопреса».

«Я висловив деякі побоювання і вважаю, що я в цьому не самотній... Я думаю, було б краще поставити цю угоду на паузу», - заявив раніше цього місяця з приводу «Містралів» Барак Обама.

«Однак жодна з країн не зголосилася допомогти грошима, щоб Франції не довелося нести фінансовий тягар скасування контракту наодинці, - пише видання. - Це також демонструє труднощі з формулюванням єдиної західної відповіді на дії Росії в Україні, кажуть аналітики».

«Лише кілька років тому російська армія майже не закуповувала обладнання за межами радянського блоку. Росія і сьогодні залишається великим експортером зброї. Однак після нетривалої війни з сусідньою Грузією в 2008 році вище керівництво переглянуло старі звички. Хоча в підсумку Росія і здобула перемогу в конфлікті, її солдати показали себе погано екіпірованими й дезорганізованими, «б'ються» з технікою радянської епохи, яка багаторазово їх підводила. Тому для підвищення їхньої боєготовності лідери звернулися до Заходу», - йдеться в статті.

«Хоча точні цифри оточені завісою секретності і відомості про них нелегко отримати, найактивнішим торговельним партнером, за словами аналітиків, є Франція. За зібраними даними SIPRI, Німеччина, Італія та Чехія також в останні роки брали участь у торгівлі зброєю з Росією. Поставки включали в себе бронемашини та засоби зв'язку», - повідомляє журналіст.

Про продаж «Містралів» російська сторона домовлялася ще з урядом Ніколя Саркозі, однак за Франсуа Олланда угода також не зустрічає у Франції серйозного опору.

«У першу чергу це питання грошей. Але і репутації також, - пояснив Бірнбауму Етьєн де Дюран, директор програми безпеки Інституту міжнародних відносин Франції (IFRI). - Займаючись торгівлею зброєю, складно скасовувати якісь угоди».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

99