Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк упевнений, що Україна має високі шанси в Стокгольмському арбітражі.

«Вважаю, що судові перспективи у нас дуже й дуже високі», - сказав він у ході засідання уряду, зазначивши, що Україна, як і раніше, має намір проводити чесну і відкриту політику.

«Ніяких папірців ночами ми підписувати не будемо», - цитує його кореспондент Forum'у.

Разом із тим прем'єр доручив відправити урядову делегацію в Брюссель для роз'яснення української позиції в газових питаннях з РФ.

Як раніше повідомляв ForUm, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» подала позов до Арбітражного інституту при Торговельній палаті Стокгольма на ВАТ «Газпром».

Зокрема, компанія вимагає встановлення справедливої і ринкової ціни на газ, який ВАТ «Газпром» постачає в Україну.

У позові також міститься вимога стягнути з ВАТ «Газпром» переплату за газ, який російський монополіст постачав НАК «Нафтогаз України» з 2010 року. За оцінками компанії така переплата становить 6 млрд дол. США.

Нагадаємо, сьогодні ВАТ «Газпром» також звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК «Нафтогаз України» про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол. США у зв'язку з неналежним виконанням НАК «Нафтогаз України» своїх зобов'язань за контрактом № КП від 19.01.2009 купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках (Контракт), накопиченою цією компанією значною заборгованістю за поставлений природний газ та відсутністю платежів за поточні поставки.

Сьогодні, 16 червня, ВАТ «Газпром» перевів «Нафтогаз України» на режим передоплати.

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

лето
1854 грн.