Міністерство будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України рекомендувало обмежити в Києві об'єми будівництва висотних будинків і багатофункціональних комплексів.
Як повідомили в прес-службі Мінбуду, таке рішення щодо реалізації програм експериментального будівництва ухвалене 23 лютого на засіданні науково-технічної ради (НТС) міністерства.
За даними прес-служби, міністерство визнало незадовільним стан виконання експериментальних і теоретичних наукових досліджень по ряду об'єктів згідно з затвердженими програмами експериментального будівництва.
Міністерство також визнало, що будівництво деяких об'єктів почато без оформлення в установленому порядку індивідуальних технічних вимог і програм експерименту.
Таким чином, Мінбуд рекомендує обмежити об'єми проведення експериментального будівництва переліком з 27-30 об'єктів, відносно яких на 23 лютого надано згоду на експериментальне будівництво або звернення інвесторів яких знаходяться на опрацюванні у Мінбуді, передає «УНІАН».
Міністерство також зобов'язало замовників експериментальних об'єктів надати звіти про стан будівництва об'єктів і реалізації програми експериментального будівництва, і щокварталу надавати Мінбуду такі звіти з приведенням переліку, вартості, а також складених угод на проведення наукових досліджень.
Міністерство рекомендувало Київській міськдержадміністрації припинити видачу дозволів і розгляд проектів на будівництво висотних об'єктів до завершення перших експериментальних об'єктів і розглянути питання щодо розробки правил і норм проектування будинків житлово-суспільного призначення в Києві висотою до 100 метрів.
В прес-службі нагадали, що згідно з діючим Положенням про експериментальне будівництво, що затверджене наказом Мінбудархітектури від 27 грудня 1993 року, і сумісним наказом Держбуду і МНС України від 10 грудня 2004 року «Про впровадження Пропозицій щодо протипожежного захисту і безпечної експлуатації у випадках надзвичайних ситуацій висотних житлових і громадських будинків, торгових і виставкових центрів, на які відсутні норми проектування...» проектування і будівництво таких об'єктів здійснюється як експериментальне.
Всього було розглянуто і погоджено звернення від замовників відносно 23 конкретних об'єктів, частина яких вже будується відповідно до затверджених програм експериментального будівництва (перший з них - комплекс з шести 34-поверхових житлових будинків у 2-му м/р ж/м «Троєщина»).
Частина знаходиться ще у стадії проектування відповідно до погоджених програм експериментальних робіт (25-поверховий готельно-офісний будинок на бул. Т. Шевченка, 28-30; 36-поверховий житловий будинок на вул. Протасів Яр у Голосіївському районі).
Щодо незначної частини об'єктів, на звернення заявників яких надана згода для експериментального будівництва, ще не затверджені програми експериментальних робіт, в той же час, на будівельних майданчиках роботи початі (37-поверховий житловий будинок на Кловському спуску, 7-а; два висотні житлові будинки на вул. Звіринецькій; 44-поверховий офісний будинок на вул.Глибочицькій, 43; 30-поверховий офісно-житловий будинок на вул.Соломенській, 15).
В той же час, є такі об'єкти, будівництво яких здійснюється без узгодження з Держбудом (31-поверховий офісно-торговий будинок на вул.Мечникова, 1; 33-поверховий суспільно-житловий будинок на Спортивній площі, 1; три 33-поверхові будинки на Придніпровській набережній; 29-поверховий житловий будинок на вул. Б.Васильківській, 72) і по яких звернення до Мінбуду відносно експериментального будівництва поступило після початку будівельних робіт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом