Сьогодні судді Верховного Суду України інформували представників Парламентської Асамблеї Ради Європи про роль найвищого судового органу судів загальної юрисдикції у виборчому процесі в Україні.
Про це повідомили в прес-службі Верховного Суду, відзначивши, що з 27 лютого до 3 березня в Києві перебуває передвиборча місія Спеціального комітету ПАРЄ з питань спостереження за парламентськими виборами в Україні на чолі з Ренатою Вольвенд, інформує «УНІАН».
Відповідаючи на питання гостей, голова судової палати з адміністративних справ Віктор Кривенко розказав про специфіку адміністративного судочинства і про порядок розгляду звернень, зокрема тих, які оскаржують рішення ЦВК або дії учасників виборчих перегонів. “З 1 вересня минулого року набув чинності Кодекс адміністративного судочинства України, згідно з яким такі справи розглядають місцеві, апеляційні суди і Вищий адміністративний суд України," – відзначив Кривенко. Водночас він наголосив, що Верховний Суд України переглядає присуди адміністративних судів за винятковими обставинами. “Кодексом передбачені наступні виняткові обставини: неоднакове застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї ж норми права і визнання присудів міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України," – розказав голова судової палати з адміністративних справ.
За словами Кривенка, з початку виборчої кампанії в найвищий судовий органів судів загальної юрисдикції надійшло 25 скарг, які стосуються виборчого процесу. Верховний Суд відмовив в прийнятті таких звернень, керуючись ч. 3 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представники передвиборчої місії Спеціального комітету ПАРЄ з питань спостереження за парламентськими виборами в Україні висловили задоволення колом питань, порушених під час розмови, подякували голові судової палати з адміністративних справ за вичерпні відповіді.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом