Міжнародна організація, що займається дослідженнями в області ВІЛ/СНІД стверджує, що українські міліціонери і лікарі підривають зусилля уряду, направлені на боротьбу з розповсюдженням епідемії.

Такий висновок зробила найбільша міжнародна організація "Human Rіghts Watch після дослідження ситуації, яка склалася в Україні з порушенням прав хворих на ВІЛ/СНІД, передає кореспондент ForUm’у.

Результати цього дослідження висловлені в звіті "Human Rіghts Watch" ("HRW"), яку подала сьогодні дослідниця програми з ВІЛ/СНІД "HRW Ребека Шлейфер".

Вона повідомила, що цей звіт, який базується на свідченнях людей, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ (або в умовах найбільшого ризику інфікування), показує факти дискримінації, якої вони зазнають з боку працівників сфери охорони здоров'я і з боку правоохоронних органів.

"Стратегії щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом, які проводить Україна, в цілому добрі, але у неї (в нашій державі- авт.) залишається мало надії на подолання епідемії ВІЛ, поки уряд не зверне уваги на проблему постійного порушення прав людей", - підкреслила дослідник.

Під час дослідження були виявлені численні порушення прав людей, зокрема наркозалежних і хворих на СНІД, стверджує дослідник "Human Rіghts Watch.

Також у нашій країні, як показали дослідження, проблемою є практика дискримінації з боку медичних працівників щодо ВІЛ-позитивних людей.

"HRW" виявила, що працівники області охорони здоров'я часто відмовляються лікувати таких людей. За словами Шлейфер, вони також регулярно розголошують конфіденційну інформацію про їх ВІЛ-статус, через що ці люди зазнають ще більшої дискримінації.

Ребека Шлейфер сказала, що "амбітні програми України по боротьбі з ВІЛ/СНІДом не матимуть успіху, поки уряд не викоренить практику жорстокості і зневаги, яка підриває його зусилля з попередження і лікування СНІДу".

Вона підкреслила, що "Human Rіghts Watch" закликає Україну захистити права людей, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ, і споживачів наркотиків на отримання медичних послуг без страху покарання, дискримінації або розголошування конфіденційної інформації.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1270