Кабінет міністрів України затвердив порядок розгляду, схвалення і реалізації проектів, направлених на зменшення об'єму антропогенних викидів або збільшення абсорбації парникових газів відповідно до Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
"Прийняття цієї постанови дозволить протягом місяця схвалити перший пілотний проект", - повідомив журналістам міністр охорони навколишнього середовища Павло Ігнатенко в п'ятницю.
Він уточнив, що постанову схвалив уряд на засіданні 22 лютого, вона має бути підписана до кінця цього тижня, передає «Інтерфакс-Україна».
Як пояснив міністр, затверджений порядок передбачає видачу листів підтримки з сторони уповноваженого органу - Мінприроди - на передпроектній стадії і листів схвалення вже підготовлених проектів.
За його словами, з такими листами схвалення і готовими проектами підприємства можуть виходити на спеціальні майданчики в Європі, де проводиться торгівля квотами в рамках Кіотського протоколу.
Ігнатенко нагадав, що ще в 2004 році було видано близько 15 листів підтримки. Пілотний проект буде схвалений по одному з них, додав він.
Раніше МЗС України заявив, що Україна розглядає вступ в силу Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну, важливим етапом у рішенні одній з найгостріших глобальних проблем сьогодення – зміна клімату і глобальне потепління.
«Як сторона Рамкової конвенції і Кіотського протоколу Україна готова і надалі докладати цілеспрямованих зусиль з метою належного виконання зобов'язань відповідно до цих документів, і братиме активну участь у розвитку міжнародної співпраці у сфері забезпечення зменшення шкідливих викидів в атмосферу і подолання проблеми зміни глобального клімату», - підкреслювалося в заяві МЗС.
Нагадаємо, що Кіотський протокол набув чинності 16 лютого.
Кіотський протокол до Рамкової конвенції ООН був підписаний 1997 року на міжнародному саміті під егідою ООН, що відбувся в Кіото (Японія). Учасники саміту взяли на себе зобов'язання скоротити в середньому на 5,2% викиди вуглекислого й інших шкідливих газів в атмосферу Землі до 2012 року, виходячи з об'ємів 1990 року. Верховна Рада ратифікувала Кіотський протокол у лютому минулого року.
За торговою схемою, компанії або держави, які не можуть скоротити викиди в атмосферу до необхідного рівня, можуть викупити необхідні квоти в інших держав або компаній, щоб відповідати схваленому рівню. За оцінками фахівців Всесвітнього банку, загальний об'єм ринку квот становить приблизно 2 млрд. тонн.
Україна може щорічно виходити з пропозиціями про продаж квот на викид 300 млн. тонн парникових газів на суму 1,5 млрд. дол. Приєднуючись до угоди, Україна дістає можливість здійснювати торгівлю квотами викидів з іншими країнами, тому що викиди парникових газів в Україні значно менші через спад промислового виробництва, що відбулося в середині 90-х років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом