Верховна Рада України прийняла в новій редакції Закон „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт”, врахувавши пропозиції Президента України.

"За" проголосувало 270 з 399 народних депутатів, зареєстрованих у залі, передає «УНІАН».

Парламент врахував пропозицію Президента, що надання підприємствам, установам і організаціям права здійснювати державне регулювання і контроль, особливо відносно діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки, є неприйнятним.

Верховна Рада погодилася з пропозицією Президента України, що зосередження регуляторних і контролюючих функцій в одному органі і до того ж з недостатньо чіткою регламентацією порядку здійснення контролю у важливій для економіки і безпеки людей сфері не відповідає принципам державної регуляторної політики, певним Законом України „Про принципи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, іншим законам.

Законом передбачено, що замовником автомобільних перевезень повинні бути органи державної влади або органи місцевого самоврядування. На думку Президента, це не відповідає вимогам ринкової економіки, оскільки економічна суть поняття „замовник” передбачає здійснення таким суб'єктом розрахунку за отримані ним (тобто замовлені) товари і послуги. У сфері автотранспортних перевезень такими суб'єктами фактично є пасажири, відправники або одержувачі вантажів. Функції ж органів державної влади і органів місцевого самоврядування полягають здебільшого в організації перевезень і створенні для цього відповідних умов. Тому вони повинні видавати відповідні дозволи, а не укладати угоди з перевізниками.

ВР врахувала зауваження Президента, що неправомірним є і покладання на органи державної влади і органи місцевого самоврядування функції вмісту в належному стані проїжджої частини автомобільних доріг і під'їздів. Таку функцію можуть виконувати тільки суб'єкти господарювання, до яких органи державної влади і органи місцевого самоврядування не належать.

В той же час парламент відхилив Закон “Про внесення змін до Закону України „Про електроенергетику”.

11 січня 2006 року Верховна Рада не підтримала пропозиції Президента до цього закону і подолала його вето. Проте Президент не підписав закон і повторно направив його з власними пропозиціями на розгляд до Верховної Ради України.

Сьогодні ВР не підтримала пропозицію Президента про відхилення даного закону. «За» проголосувало тільки 70 з 396 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Парламент також не зміг подолати вето Президента на даний закон. За подолання вето проголосувало 194 (за необхідних 300 – УНІАН) з 396 народних депутатів, зареєстрованих у залі. В такій ситуації закон автоматично вважається відхиленим.

Законом передбачалося встановити граничну ціну на електричну енергію, яку споживатимуть сільськогосподарські товаровиробники - платники фіксованого сільськогосподарського податку. Така ціна не може бути більше тарифів на електроенергію для сільського населення.

Також законом встановлювалося, що збитки енергопостачальників від встановлення споживачам пільгових тарифів на електроенергію повинні відшкодовуватися з державного або місцевих бюджетів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

566